Następna szkoła będzie miała nowoczesne boiska

Data publikacji: 02.08.2019 15:17
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu
Budowa kompleksu boisk przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1

Budowa kompleksu boisk przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1
Kielce. 02.08.2019 / Fot. Daria Pycia / Radio Kielce

Nowoczesny kompleks sportowy powstaje przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Kielcach. Czesław Sadowski, zastępca dyrektora placówki mówi, że szkoła boiska zawdzięcza wsparciu okolicznych mieszkańców, ponieważ inwestycja powstaje w ramach Budżetu Obywatelskiego.

Budowa kompleksu boisk przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1Kielce. 02.08.2019 / Fot. Daria Pycia / Radio Kielce

- Zaprojektowano dwa boiska pełnowymiarowe o nawierzchni poliuretanowej do gier zespołowych. Będzie tam można grać w koszykówkę, piłkę ręczną, siatkówkę. Poza tym powstanie też bieżnia dwutorowa o długością 60 metrów ze skocznią w dal. Projekt przewiduje też plac do ćwiczeń – wymienia zastępca dyrektora.

Obok boisk znajdą się elementy małej architektury, na przykład ławeczki. Czesław Sadowski podkreśla, że całość obiektu będzie otwarta dla mieszkańców Kielc. - Poparło nas aż 16 tysięcy mieszkańców. Podpisy zbierali uczniowie, nauczyciele, ale też osoby, które mieszkają w pobliżu szkoły. Nasz projekt otrzymał najwięcej głosów w skali miasta – informuje Czesław Sadowski.

Jak dodaje dyrektor, boiska i bieżnia znacząco poprawią jakość zajęć wychowania fizycznego. Obecne boisko jest już stare i praktycznie nie nadaje się do użytkowania. Budowa kompleksu ma zakończyć się w listopadzie. A cały projekt będzie kosztował 1,8 miliona złotych.

Budowa kompleksu boisk przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1Kielce. 02.08.2019 / Fot. Daria Pycia / Radio Kielce

Reklama