Tragedia na przejeździe kolejowym. Policja bada okoliczności zdarzenia

Data publikacji: 03.08.2019 10:22
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w miejscowości Wola Kuczkowska

Tragiczny wypadek na przejeździe kolejowym w miejscowości Wola Kuczkowska
Fot. policja

Policja wyjaśnia przyczyny tragicznego wypadku, do którego doszło na przejeździe kolejowym w gminie Secemin, w powiecie włoszczowskim. Jak informowaliśmy w piątek przed 20.00 w miejscowości Wola Kuczkowska samochód osobowy na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wjechał pod pociąg pasażerki relacji Kołobrzeg - Przemyśl - Lwów.

Monika Jałocha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Włoszczowie wyjaśnia, że ofiara wypadku to 28-letnia mieszkanka gminy Secemin.

- Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że kobieta kierująca pojazdem marki Toyota, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym wjechała pod pociąg relacji Kołobrzeg- Przemyśl- Lwów. Podróżowało nim około 500 osób. Nikt nie doznał obrażeń - dodaje.

Pasażerowie pociągu zostali przewiezieni do szkoły w Seceminie. Stamtąd w dalszą podróż udali się podstawionymi autokarami.

Mieszkańcy mówią, że przejazd znajduje się na drodze powiatowej, gdzie ruch jest dość duży. Dlatego już dużo wcześniej interweniowali w PKP, aby w tym miejscu zainstalować rogatki. Po przeprowadzonych badaniach stwierdzono jednak, że nie ma takiej potrzeby. 

Podobne wiadomości
Reklama