Tragedia w Rudzie Malenieckiej. Kierowca z zarzutem

Data publikacji: 05.08.2019 11:25
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
Tragiczny wypadek w Rudzie Malenieckiej

Tragiczny wypadek w Rudzie Malenieckiej
Ruda Maleniecka. 01.08.2019 / Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym - to zarzut dla kierowcy ciężarówki, który w ostatni czwartek, na skrzyżowaniu dróg krajowych nr 74 i 42 w Rudzie Malenieckiej doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym. W wyniku doznanych obrażeń zginęły dwie osoby: 33-letnia kobieta i 9-letni chłopiec. Kolejne dwie zostały ranne.

Do zdarzenia doszło około godziny 2.00 nad ranem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca ciężarówki nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym samochodem osobowym marki KIA. Na miejscu zginęło dwoje pasażerów auta osobowego, a dwie osoby zostały przewiezione do szpitala. Kierujący ciężarówką nie odniósł żadnych obrażeń. Był trzeźwy.

Daniel Prokopowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Kielcach informuje, że kierowca ciężarówki usłyszał zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Mężczyzna przyznał się i złożył wyjaśnienia. Sąd nie zgodził się jednak na tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Objął go dozorem policji i zakazem opuszczania kraju. 

Przypomnijmy, w połowie lipca na tym samym skrzyżowaniu w zderzeniu trzech aut śmierć poniosły dwie osoby.

Reklama