Radoszyce stawiają na sport

Data publikacji: 06.08.2019 15:55
Kategoria: Wiadomości z regionu
Radoszyce. Bieżnia jeszcze przed ostatnim etapem inwestycji, czyli przed wylaniem nawierzchni tartanowej.

Radoszyce. Bieżnia jeszcze przed ostatnim etapem inwestycji, czyli przed wylaniem nawierzchni tartanowej.
Radoszyce. 06.08.2019 / Fot. Magda Galus-Klusek / Radio Kielce

Nowy obiekt lekkoatletyczny zostanie wkrótce oddany do użytku w Radoszycach. To 400-metrowa bieżnia z tartanową nawierzchnią. Obiekt został sfinansowany z dotacji Ministerstwa Sportu i Turystyki. Dofinansowanie wyniosło 50 procent kosztów inwestycji.

Jak informuje Michał Pękala, burmistrz Radoszyc, całkowity koszt obiektu to około 600 tys. złotych. Do 15 sierpnia ma być zrealizowany ostatni etap, czyli wylanie kauczukowej nawierzchni. Z kolei na początek września planowane są pierwsze sportowe wydarzenia na tym obiekcie.

Michał Pękala mówi, że pomysł narodził się kilka lat temu, choć już wcześniej gmina inwestowała w sportowe obiekty. Powstał stadion, boiska do siatkówki i piłki plażowej.

- Powstała w Radoszycach akademia KPS Skry Bełchatów. Tu ćwiczyli zawodnicy tej drużyny i trenowali jednocześnie młodzież z Radoszyc - mówi.

Radoszyce. Bieżnia jeszcze przed ostatnim etapem inwestycji, czyli przed wylaniem nawierzchni tartanowej. Na zdjęciu stadion w Radoszycach i Michał Pękala - burmistrz.Radoszyce. 06.08.2019 / Fot. Magda Galus-Klusek / Radio Kielce

 

Jak dodaje burmistrz, wciąż brakowało porządnego obiektu lekkoatletycznego. Istniał tor z mączki ceglanej, ale podczas upałów biegające dzieciaki były brudne od unoszącego się pyłu. Pomimo niedogodności wcześniejsza trasa była oblegana przez młodzież, więc gmina zdecydowała się zainwestować w nowoczesną bieżnię z tartanową niewierzchnią.

Magda Galus-Klusek

Reklama