Żołnierze idą z "kadrówką". Pierwsze 25 kilometrów za nimi

Data publikacji: 06.08.2019 17:37
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Słomniki. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Piknik

Słomniki. Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej. Piknik
Słomniki. 06.08.2019 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Kadrówka pokonała pierwsze 25 kilometrów trasy i zatrzymała się w Słomnikach. W tym roku po raz pierwszy w marszu uczestniczą także trzy brygady Obrony Terytorialnej: 10. Świętokrzyska, 11. Małopolska i 12. Wielkopolska.

Z tej okazji - podczas postoju - Wojska Obrony Terytorialnej przygotowały zarówno dla uczestników kadrówki, jak i mieszkańców piknik wojskowy.

Jak mówi major Bartosz Kubal z 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, oprócz samych wartości patriotycznych, które promowanie są również w służbach terytorialnych, celem przyłączenia się WOT-u do kadrówki jest uzmysłowienie terytorialsom, że także legiony Piłsudskiego tworzone były przez ochotników. Wtedy oni również chcieli pomagać w tworzeniu spójnego, silnego państwa.

Z obecności terytorialsów zadowoleni są także sami kadrówkowicze. Jak mówią - żołnierze dodają prestiżu całemu wydarzeniu. Dodają, że w obecnych czasach zwiększonego zainteresowania ludzi patriotyzmem oraz militarystyką, wielu uczestników marszu jest zainteresowana przyłączeniem się do Wojsk Obrony Terytorialnej.

Według niepotwierdzonych informacji - żołnierze, zarówno WOT-u, jak i innych oddziałów polskiej armii od przyszłego roku mają w pełni i na stałe zaangażować się w organizację Marszy Szlakiem I Kompanii Kadrowej.

O godzinie 18:00 kadrówka przejdzie do kościoła w Prandocinie, gdzie odprawiona zostanie msza święta z udziałem kawalerii marszowej. Jutro Marsz Szlakiem I Kompanii Kadrowej wyruszy w kierunku Miechowa. 

Reklama