Poszukiwani kandydaci na dyrektorów ośrodków medycznych w regionie

Data publikacji: 07.08.2019 16:51
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Zdrowie
Czerwona Góra. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny

Czerwona Góra. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny
13.05.2019 / Fot. Iwona Murawska / Radio Kielce

Zarząd Województwa Świętokrzyskiego poszukuje szefów ważnych ośrodków medycznych w regionie. Dzisiaj zatwierdzone zostały kryteria wyboru nowych dyrektorów Regionalnego Centrum Naukowo-Technologicznego w Podzamczu, Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego imienia świętego Rafała w Czerwonej Górze oraz Świętokrzyskiego Centrum Rehabilitacji w Czarnieckiej Górze.

Jak informuje Bogumiła Niziołek, dyrektor Departamentu Zdrowia w urzędzie marszałkowskim, we wszystkich konkursach będą obowiązywały te same kryteria.

- Kandydat musi posiadać co najmniej 5-letni staż pracy na stanowisku kierowniczym albo 3-letni staż pracy oraz mieć ukończone studia podyplomowe na kierunku zarządzanie. Nie może z kolei być prawomocnie skazany za przestępstwo popełnione umyślnie - zaznacza dyrektorka.

Szefem może zostać lekarz, choć nie jest to wymóg konieczny. Jeśli dyrektorem nie zostanie osoba bez medycznego wykształcenia, wtedy trzeba powołać w ośrodku zastępcę do spraw medycznych lub lecznictwa.

Konkursy zostaną ogłoszone na stronie urzędu marszałkowskiego najprawdopodobniej w poniedziałek, 12 sierpnia. Na składanie dokumentów będzie 10 dni od daty opublikowania ogłoszenia.

Podobne wiadomości
Reklama