Inauguracja roku szkolnego

Data publikacji: 01.09.2011 08:08
Kategoria: Wiadomości z regionu

215 tysięcy uczniów w województwie świętokrzyskim rozpocznie nowy rok szkolny. Z danych Kuratorium Oświaty w Kielcach wynika, że ponad 15 tysięcy to uczniowie klas pierwszych - w tym około 2 i pół tysiąca sześciolatków. Wojewódzka inauguracja roku szkolnego odbędzie się w Łącznej.

Podczas uroczystości otwarty zostanie nowy kompleks oświatowy. Uczniowie będą mogli korzystać z boiska, pełnowymiarowej sali gimnastycznej i nowocześnie wyposażonych sal lekcyjnych. Inwestycja kosztowała 12 milionów złotych.

W Kielcach inauguracja nowego roku szkolnego z udziałem prezydenta miasta Wojciecha Lubawskiego odbędzie się w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 16.

Powiatowa inauguracja nowego roku szkolnego w Skarżysku-Kamiennej odbędzie się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego. Będzie ona połączona z otwarciem nowej hali sportowej wybudowanej przy szkole. Inwestycja kosztowała prawie 5,5 miliona złotych i została dofinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego Świętokrzyski Kurator Oświaty Małgorzata Muzoł opublikowała na stronach internetowych kuratorium list do uczniów. "Życzę Wam sukcesów w zdobywaniu wiedzy i kolejnych umiejętności. Oceniajcie otaczającą Was rzeczywistość przez pryzmat swojej wrażliwości, ciekawości i fascynacji. Niech osiąganie wyznaczonych celów daje Wam wiele satysfakcji, będzie inspirujące i przyniesie jak najlepsze wyniki "- napisała Świętokrzyska Kurator. 

R.Kałuża/R.Szumielewicz

Reklama