Poseł Lipiec zwrócił się do ministra w sprawie pomocy dla sadowników

Data publikacji: 08.08.2019 16:40 / Data aktualizacji: 08.08.2019 22:15
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Szydłów. Wizyta posła Krzysztofa Lipca. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Tuz - burmistrz Szydłowa i poseł Krzysztof Lipiec

Szydłów. Wizyta posła Krzysztofa Lipca. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Tuz - burmistrz Szydłowa i poseł Krzysztof Lipiec
08.08.2019 / Fot. Krzysztof Lipiec / facebook

Po środowej nawałnicy i gradobiciu w gminie Szydłów, straty w tamtejszych gospodarstwach sadowniczych sięgają nawet do stu procent. W sprawie pomocy dla poszkodowanych sadowników poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości, zawiadomił ministra rolnictwa i rozwoju wsi.

- Liczymy, że rząd stanie na wysokości zdania, zwłaszcza, że w tym roku żywioł nawiedził Szydłów już po raz trzeci - stwierdził parlamentarzysta.

- Dzisiaj odwiedziłem gminę Szydłów. Razem z burmistrzem Andrzejem Tuzem, byliśmy na plantacjach śliwki. To rzeczywiście duża klęska, owoce, które pozostały na drzewach są uszkodzone i nie nadają się do użytku. Ogromna ilość śliwek leży także na ziemi pod drzewami, co niekorzystnie wpływa także na stan gleby, która poprzez to ulega zakwaszeniu - dodaje poseł.

Szydłów. Zniszczenia w sadach po nawałnicy08.08.2019 / Fot. Krzysztof Lipiec / facebook

Szydłów odwiedziła dziś także Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski, która rozmawiała z sadownikami o możliwościach rządowej pomocy poszkodowanym.

Zaplanowane na weekend Święto Śliwki odbędzie się zgodnie z planem, ale nie będzie tak radosne, jak zwykle.

Reklama