Eksperymenty i nauka nawet w wakacje

Data publikacji: 08.08.2019 18:27
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Mobilna wystawa Centrum Nauki Kopernik - Naukobus

Mobilna wystawa Centrum Nauki Kopernik - Naukobus
Chęciny. 08.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Siedemnaście interaktywnych eksponatów z Centrum Nauki Kopernik, można przez dwa dni oglądać w Centrum Kultury i Sportu w Chęcinach. Do królewskiego miasta zawitała mobilna wystawa „Naukobus”. Dzięki niej zarówno dzieci, jak i dorośli, poprzez eksperymenty i doświadczenia mogą m.in. zajrzeć do wnętrza ludzkiego ciała, zbadać zjawisko echa i dowiedzieć się, jak powstaje film.

Mimo wakacji wystawa przyciąga liczne grono odwiedzających. Oglądały ją między innymi dzieci ze „Świetlicy Marzeń” w Tokarni. Jak mówi opiekun Edyta Jarząbek, taka forma spędzania czasu w okresie wakacji jest bardzo interesująca dla najmłodszych.

- Poprzez zabawę dzieci dużo się uczą, jest to bardzo wciągające. Zapewne wiedza zdobyta poprzez takie ciekawe doświadczenia z pewnością zostanie w głowach na dłużej - dodaje.

Zachwyceni eksponatami prezentowanymi na wystawie byli przede wszystkim najmłodsi uczestnicy zajęć, prowadzonych przez edukatorów z Centrum Nauki Kopernik. Jak zaznaczają, takie zajęcia są zdecydowanie ciekawsze niż czytanie książek. Dzieciom podobały się zwłaszcza eksperymenty związane z poznawaniem zjawiska echa.

Maciej Pieńkowski, edukator z Centrum Nauki Kopernik podkreśla, że podczas wykonywania eksperymentów i doświadczeń, dzieci i młodzież rozwiązują zadania z zakresu przyrody, fizyki czy chemii.

- W ramach zajęć stawiamy na naukę przez działanie i kreatywność. Nasze eksponaty nie uczą teorii, ale pokazują mechanizmy funkcjonowanie danych zjawisk - zaznacza.

Mobilną wystawę Centrum Nauki Kopernik w hali widowiskowo sportowej w Chęcinach będzie można zwiedzać bezpłatnie także w piątek od godziny 8.00 do 14.00.

„Naukobus” to wspólny projekt Centrum Nauki Kopernik i Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Dzięki nim dzieci z małych miejscowości mogą samodzielnie odkrywać prawa nauki pod okiem ekspertów.

Tagi do tego wpisu
Reklama