Poseł Lipiec: chcemy zapobiegać złym praktykom, które miały miejsce w rolnictwie

Data publikacji: 09.08.2019 08:32 / Data aktualizacji: 09.08.2019 09:58
Autor: Katarzyna Podraza / Kategoria: Wiadomości z regionu
Krzysztof Lipiec - poseł PiS

Krzysztof Lipiec - poseł PiS
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- To są dobre rozmowy, a ten rok jest wyjątkowy, bo jesteśmy bardzo życzliwie przyjmowani, jako politycy Prawa i Sprawiedliwości - powiedział na naszej antenie poseł Krzysztof Lipiec, lider PiS w regionie, podsumowując spotkania świętokrzyskich parlamentarzystów tej partii, promujące program dla wsi pod nazwą „Polska Ziemia”.

- Wychodzimy do ludzi szczególnie na targowiska miejskie, bo to miejsca, gdzie spotykają się mieszkańcy wsi i miasta, a także rolnicy i konsumenci. Oprócz rozmów wręczamy gazetkę „Polska Ziemia” - mówi szef świętokrzyskich struktur PiS.

Jak już informowaliśmy, wśród ważniejszych zmian, jakie chce wprowadzić rząd, aby poprawić opłacalność produkcji rolniczej, są plany zminimalizowania roli pośredników między sprzedającymi a klientami. Według gościa Radia Kielce, to jest bardzo ważne i dobre rozwiązanie.

 - Przede wszystkim zapobiega bardzo złym praktykom, które w rolnictwie miały miejsce - zaznaczył Poseł Krzysztof Lipiec.

- Rolnik wręcz był przymuszany przez różne sytuacje życiowe do tego, żeby sprzedawać poniżej kosztów produkcji swoje produkty. Dzisiaj jest mowa o nowelizacji ustawy o Ochronie Rynków Rolniczych. Tam będzie wprowadzona nowa instytucja tzw. ceny referencyjnej. Ta cena to taki próg, poniżej którego rolnik nie będzie mógł sprzedać wyprodukowanej przez siebie żywności, bowiem nad tym będzie czuwał urząd państwowy, jakim jest Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta - podkreślił poseł Lipiec.

Program dla wsi pod nazwą „Polska Ziemia” został opisany w postaci gazetki, którą świętokrzyscy działacze Prawa i Sprawiedliwości rozdają podczas spotkań z rolnikami. Przedstawione są w niej dotychczasowe działania rządu, podjęte na rzecz rolnictwa i jego rozwoju oraz plany na przyszłość.

Reklama