Festiwal Hurra! ART! rozpoczyna się w już w sobotę

Data publikacji: 09.08.2019 13:48
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
12.08.2017 Kielce. Festiwal

12.08.2017 Kielce. Festiwal "Hurra! art!" w Teatrze Lalki i Aktora "Kubuś"
Fot. Marzena Mąkosa - Radio Kielce / Hurra! art!

„OTWÓRZMY MARZENIA” - tak brzmi hasło tegorocznej, piątej już edycji Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! Wydarzenie rozpocznie się jutro.

Przez trzy kolejne sierpniowe weekendy na najmłodszych, nastolatków oraz ich rodziców czekają liczne wydarzenia. Na początek spektakl dla widza do drugiego roku życia i spotkanie ze sztuką cyrkową.

Pomysłodawca festiwalu Robert Drobniuch, dyrektor Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach zachęca do udziału w imprezie, która jest skierowana do całych rodzin.

- Tworzymy ten festiwal specjalnie dla mieszkańców, z bardzo wyjątkowym, ciekawym repertuarem, na który się składają spektakle z całej Polski, a także z zagranicy. Spektakle, których nie zobaczymy na co dzień w Kielcach, więc dlatego, warto do nas zajrzeć, odwiedzić, być częścią tego festiwalu - wyjaśnia.

Jak dodaje Robert Drobniuch, pierwszy weekend zapowiada się obiecująco i międzynarodowo.

Festiwal rozpocznie się przedstawieniem zatytułowanym „Księżycowo”, które zostanie pokazane na Małej Scenie Teatru imienia Stefana Żeromskiego w Kielcach o godzinie 11.00 i 13.00. Będzie to spektakl interaktywny dla rodzin z dziećmi do 2 lat. W czasie trwającego 45 minut spektaklu najmłodsi widzowie będą mogli między innymi przytulić się do miękkiego kaktusa, czy zobaczyć oddychającą skałę. Wstęp 10 złotych.

Natomiast o godzinie 16.00, na Placu Artystów pojawi się francuska grupa, Collectif À Sens Unique, która zaprezentuje spektakl cyrkowy dla widzów w każdym wieku. Wstęp wolny.

Drugi festiwalowy dzień, w niedzielę, 11 sierpnia o godzinie 11.00, w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” otworzy słuchowisko dla widzów od 4 do 8 lat, zatytułowane „Bajka o trzech liściach”. Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

O godzinie 14.00, także w „Kubusiu”, rozpoczną się warsztaty dla dorosłych, pod hasłem „Bujanie w obłokach”. To zaproszenie do wspólnego oderwania się od problemów dnia codziennego i odkrywanie siły marzeń. Zajęcia potrwają 1,5 godziny. Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

Na zakończenie pierwszego festiwalowego weekendu, w niedzielę o godzinie 16.00, na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury Collectif À Sens Unique z Francji zaprezentuje spektakl cyrkowy dla widza od 6 lat, pod tytułem „Muł”. Cena biletu 10 złotych.

Rezerwacja telefoniczna odbywa się od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30-15.30 pod numerem telefonu: 41-344-58-36 lub mailowo: rezerwacje@hurrart.pl (rezerwacja mailowa jest ważna po potwierdzeniu przez teatr).

Sprzedaż biletów w dniu i miejscu prezentacji spektaklu będzie się odbywała na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu oraz w kasie teatru „Kubuś” w dniach: 9, 10, 11, 16, 17, 18, 23, 24, 25 sierpnia, w godzinach 10.00-17.00.

Wcześniejsze zapisy obowiązują również na bezpłatne warsztaty.

Więcej informacji na stronie: www.hurrart.pl. oraz TUTAJ. 


Reklama