Działaczka PSL dyrektorem w kieleckim ratuszu

Data publikacji: 09.08.2019 15:20
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Agata Binkowska

Na zdjęciu: Agata Binkowska
Kielce. 17.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Agata Binkowska, była członek Zarządu Województwa z PSL została bez konkursu mianowana dyrektorem Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska w urzędzie miasta w Kielcach. Pracę rozpoczęła w piątek, 9 sierpnia - pisze Echo Dnia.

Kilka dni wcześniej powołano zastępcę dyrektora, którym została Aleksandra Woźniak - Czaplarska. Ona z kolei, również bez konkursu przeszła do ratusza ze Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Rzecznik prezydenta Kielc Tomasz Porębski twierdzi, że nie było konieczności rozpisywania konkursów, ponieważ obie dyrektorki były zatrudnione w innych urzędach i zostały przeniesione do magistratu. Prawo pozwala na przenoszenie urzędników między urzędami bez ogłaszania konkursu na mocy ustawy o pracownikach samorządowych.

Agata Binkowska od 2014, do 2018 roku była członkinią Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, po czym formalnie wróciła do Starostwa Powiatowego w Końskich, gdzie była zatrudniona wcześniej. Stamtąd została przeniesiona na wniosek prezydenta Kielc do urzędu miasta w Kielcach.

Kilka dni wcześniej, prezydent pował nowego zastępcę dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska. Została nim Aleksandra Woźniak-Czaplarska. Zastąpiła na stanowisku Ryszarda Mućka, który w lipcu przeszedł na emeryturę.

W urzędzie miasta poszukiwanych jest jeszcze dwóch dyrektorów wydziałów. Na te stanowiska ogłoszono konkursy. Na zastępcę dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu wpłynęło 7 ofert, jedna została odrzucona, z powodów formalnych. O stanowisko dyrektora Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej ubiega się 10 osób, dwie kandydatury odrzucono z przyczyn formalnych.

Reklama