Fogiel-Litwinek odchodzi z Kukiz'15. Koalicja z PSL przelała czarę goryczy

Data publikacji: 09.08.2019 15:41
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Na zdjęciu: Magdalena Fogiel-Litwinek

Na zdjęciu: Magdalena Fogiel-Litwinek
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Jeszcze niedawno kierowała świętokrzyskimi strukturami Kukiz'15, teraz Magdalena Fogiel-Litwinek definitywnie żegna się z tym ugrupowaniem. Powodem decyzji jest zawarcie porozumienia i wspólny start stowarzyszenia Pawła Kukiza z PSL, w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Przypomnijmy, po zapowiedziach takiego sojuszu, Magdalena Fogiel-Litwinek zrzekła się funkcji przewodniczącej świętokrzyskich struktur.

W rozmowie z Radiem Kielce, Magdalena Fogiel-Litwinek, podkreśla, że jest jednoznacznie przeciwna koalicji z PSL, dlatego podjęła decyzję o rezygnacji z funkcji przewodniczącej, a także członkostwa w stowarzyszeniu.

- Nie wierzę w to, że PSL będzie spełniał postulaty o które walczyliśmy od czterech lat. Często krytykowałam działania ludowców, także na antenie Radia Kielce. Nie wyobrażam sobie wspólnego startu z PSL. Nie chcę zdradzić tych ideałów, za którymi szłam 4 lata - dodaje.

Magdalena Fogiel-Litwinek zaznacza, że mimo kilku otrzymanych propozycji nie będzie kandydować w jesiennych wyborach parlamentarnych.

W ocenie Czesława Siekierskiego, byłego eurodeputowanego Polskiego Stronnictwa Ludowego, który ma otwierać listę ludowców w województwie świętokrzyskim, w wyborach parlamentarnych, współpraca z Kukiz’15 jest wzmocnieniem dla PSL. Jak zaznacza, trzeba patrzeć na to nie tylko przez pryzmat województwa, ale także kraju i tych okręgów, gdzie kandydaci Kukiz’15 są posłami cieszącymi się dużym poparciem.

Reklama