Kamil Suchański: Wenta znów złamał umowę z kielczanami

Data publikacji: 09.08.2019 18:07
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta Kielce

Kamil Suchański, przewodniczący Rady Miasta Kielce
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

Przewodniczący kieleckiej Rady Miasta Kamil Suchański ostro krytykuje prezydenta miasta za sposób powołania Agaty Binkowskiej z PSL na stanowisko dyrektora Wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska. Radny zwraca uwagę, że prezydent Bogdan Wenta, mianując szefową wydziału bez konkursu złamał kolejną obietnicę wyborczą.

Kamil Suchański w serwisie społecznościowym umieścił wpis, w którym przypomina, że we wspólnym programie jego i Bogdana Wenty, jednym z najważniejszych był punkt dotyczący obsady kierowniczych stanowisk w ratuszu.

„ (…) chodzi o zasady i dotrzymywanie słowa. W kampanii wyborczej wspólnie z Bogdanem Wentą mówiliśmy o Kielcach jawnej i przyjaznej administracji. Jednym z elementów nowej jakości w zarządzaniu miastem był następujący punkt >>Stanowiska osób zarządzających będą obsadzanie w drodze konkursów i duża ich część będzie zlecana wyspecjalizowanej firmie zewnętrznej<<” - czytamy we wpisie przewodniczącego Rady Miasta. „To nie pierwszy raz, kiedy w obszarze polityki kadrowej Bogdan Wenta łamie warunki umowy zawartej z kielczanami” – dodaje Kamil Suchański.

Agata Binkowska, była członek Zarządu Województwa z PSL została bez konkursu mianowana dyrektorem wydziału w urzędzie miasta w Kielcach. Kilka dni wcześniej, w podobny sposób prezydent powołał zastępcę dyrektora tego samego wydziału. Została nim Aleksandra Woźniak-Czaplarska. Ona z kolei, również bez konkursu przeszła do ratusza ze Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich.

Rzecznik prezydenta Kielc Tomasz Porębski stwierdził, że nie było konieczności rozpisywania konkursów, ponieważ obie dyrektorki były zatrudnione w innych urzędach i zostały przeniesione do magistratu, a prawo pozwala na przenoszenie urzędników między urzędami bez ogłaszania konkursu na mocy ustawy o pracownikach samorządowych.

Reklama