Dni Rudek. Różnokolorowy pył wystrzelił w powietrze

Data publikacji: 10.08.2019 20:42
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Wiadomości z regionu
Dni Rudek. Festiwal Kolorów

Dni Rudek. Festiwal Kolorów
10.08.2019 / Fot. Izabela Mortas / Radio Kielce

Chmura kolorów zawisła na niebie w gminie Nowa Słupia, gdzie po raz pierwszy w historii odbyły się Dni Rudek. Dla mieszkańców przygotowano występy artystów i mnóstwo atrakcji dla najmłodszych.

Najbardziej widowiskową częścią imprezy okazał się Festiwal Kolorów, w którym wzięły udział zwłaszcza dzieci i młodzież z gminy Nowa Słupia. Różnokolorowy pył wystrzelił w powietrze, a następnie osadził się na włosach, twarzach i ubraniach uczestników zabawy. Wszyscy mieszkańcy Rudek komentowali, że przedsięwzięcie nieco popsuł deszcz, ale zabawa jest doskonała i takich wydarzeń powinno być jak najwięcej.

Jak zaznacza Andrzej Gąsior, burmistrz Nowej Słupi w miejscu, gdzie organizowana jest impreza, w zeszłym roku powstała targowica. Inwestycja kosztowała ponad 2 miliony złotych.

- Chcieliśmy ten plac pokazać mieszkańcom i „otworzyć” go dla nich. Taki był pomysł nowej Rady Gminy. Pomyśleliśmy, że dobrym pomysłem będzie połączenie Dni Rudek z dożynkami. Na te zapraszamy już w niedzielę (11.08) - mówi burmistrz.

Jak dodaje, dożynki rozpoczną się mszą świętą, następnie uczestnicy przemaszerują z wieńcami na plac targowicy, gdzie odbędą się dalsze uroczystości.

Reklama