PiS zdecydowanym liderem sondażu

Data publikacji: 11.08.2019 19:43 / Data aktualizacji: 12.08.2019 06:11
Autor: Marek Orkisz , Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 04.11.2018 / Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Z badania przeprowadzonego 6 i 7 sierpnia przez „Echo Dnia” we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra Opinia wśród 500 dorosłych mieszkańców województwa świętokrzyskiego wynika, że na Prawo i Sprawiedliwość swój głos oddałoby 47,4 proc. ankietowanych.

Na drugim miejscu jest Koalicja Obywatelska z wynikiem 24,2 proc., następnie Lewica 13 proc., koalicja Polskie Stronnictwo Ludowe i Kukiz 15  - 10,2 proc. oraz Konfederacja Wolność i Niepodległość 5,2 proc..

Gdyby na tej podstawie przydzielać mandaty PiS otrzymałby w Sejmie 9 miejsc, Koalicja Obywatelska 4, Lewica 2,  a koalicja PSL i Kukiz 15 - 1.

Sondaż „Echo Dnia” we współpracy z Ośrodkiem Badawczym Dobra OpiniaFot. mat. prasowe

KOMENTARZE:

- Dla nas najważniejszym sondażem jest wynik wyborów, mam nadzieję, że będzie on jeszcze lepszy niż wynika z przeprowadzonych badań - ocenia poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości.

- Jestem wdzięczny mieszkańcom województwa świętokrzyskiego za to, że mają zaufanie do Prawa i Sprawiedliwości. To dla nas duże zobowiązanie. Z pewnością tego zaufania nie zawiedziemy. Ciężko pracujemy, aby reprezentacja Prawa i Sprawiedliwości w Sejmie z województwa świętokrzyskiego była jeszcze większa, niż ta w mijającej kadencji - dodaje poseł.

Najważniejszym sondażem są wybory - potwierdza wiceminister sportu Anna Krupka.

Jak zauważyła Prawo i Sprawiedliwość od 2015 roku zaczęło wprowadzać wszystkie programy zapowiadane podczas kampanii wyborczej. Posłanka przypomniała, że ten program był pisany głosami mieszkańców regionu.

- Dzisiaj widzimy, że proponowane przez nas reformy są dobrze oceniane przez mieszkańców. Potwierdzają to wyniki sondażu. Dodała że Prawo i Sprawiedliwość będzie ciężko pracowało na rzecz mieszkańców. To jest nasz priorytet. Sondaże cieszą, ale dzisiaj najważniejsza jest praca i pokazanie podczas kampanii tego, co udało się dokonać.      

Zdaniem posła Artura Gierady, lidera świętokrzyskich struktur Platformy Obywatelskiej, poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości jest zaskakująco wysokie, mimo polityki prowadzonej przez partię rządzącą w regionie.

- Widzimy zupełne zatrzymanie budowy dróg i inwestycji kolejowych w naszym regionie. Myślę, że w kampanii wyborczej musimy pokazywać to mieszkańcom i porównywać z tym, jak było za czasów 8 lat rządów PO-PSL kiedy to mieszkańcy województwa świętokrzyskiego byli zdecydowanie bardziej doceniani przez rząd - zaznacza.

Artur Gierada, dodaje że przyzwoite wyniki w sondażach pozostałych ugrupowań opozycyjnych dają nadzieję na pokonanie Prawa i Sprawiedliwości w wyborach.

Trzecie miejsce bardzo mnie cieszy i oznacza, że wyborcy oczekują powrotu lewicy do Sejmu - stwierdził lider świętokrzyskiego SLD Andrzej Szejna. Myślę, że atrakcyjne mogą być także nasze postulaty programowe, które dotyczą wrażliwości społecznej, płacy minimalnej, polityki senioralnej, czy programu dla młodych ludzi, którzy chcą się rozwijać w województwie świętokrzyskim. Wspomnę również o sprawach związanych ze służbą zdrowia, która wymaga głębokiej reformy, aby obywatele czuli się w naszym kraju bezpiecznie - stwierdził Andrzej Szejna.

Tagi do tego wpisu
Reklama