Pride of Poland najlepsze od lat

Data publikacji: 12.08.2019 08:18
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu /Źródło: PAP, Radio Lublin
Aukcja Pride of Poland. Michałowska siwa klacz Galerida została sprzedana za 400 tys. euro

Aukcja Pride of Poland. Michałowska siwa klacz Galerida została sprzedana za 400 tys. euro
Fot. Piotr Michalski / Radio Lublin

- 50. aukcja Pride of Poland była wielkim sukcesem - stwierdziła w rozmowie z Radiem Kielce Monika Słowik, p.o. prezes stadniny koni w Michałowie. Przypomnijmy, że najwyższą cenę, osiągnęła michałowska siwa klacz Galerida, za którą kupiec zapłacił 400 tysięcy euro.

- Michałów sprzedał najdroższą klacz. Galerida była na pewno jedną z gwiazd aukcji. Została sprzedana za bardzo godne pieniądze. To była wspaniała licytacja, podczas której nie podnoszono ceny po 10 czy 5 tysięcy euro, a po znacznie większe kwoty - powiedziała Monika Słowik.

Prezes dodała, że atmosfera podczas imprezy była dobra, a co najważniejsze, kupcy nie przyjechali oglądać, a kupować.

- Sprzedano 14 spośród 20 koni. Tak naprawdę tylko 6 zwierząt nie znalazło nabywcy, więc uważam, że był to świetny wynik - powiedziała Monika Słowik.

Przypomnijmy, łącznie osiągnięto prawie 1 milion 400 tysięcy złotych za sprzedaż. Przedsięwzięcie odbyło się wczoraj w Janowie Podlaskim. Za drugą janowską klacz Potentilla zapłacono  215 tysięcy euro.

Pochodząca ze stadniny w Michałowie klacz Emanollę, wylicytowano za 135 tysięcy euro, a za 122 tysięcy euro klacz Karolę - również ze stadniny w Michałowie. Natomiast janowska klacz Primera osiągnęła cenę 90 tysięcy euro.

Wynik aukcji dobrze oceniają hodowcy, zarządy stadnin, a także minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

- Chcę wyraźnie powiedzieć, że ceny polskich koni z polskich stadnin są wysokie. Stadniny w Janowie Podlaskim i Michałowie uzyskały solidny zastrzyk finansowy, ale jest to również pokazanie, jak liczą się polskie konie na świecie. Było 50 kupujących, którzy wpłacili wadium. Czyli kupcy nie zawiedli - mówi minister Ardanowski.

W ubiegłym roku na aukcji Pride od Poland wylicytowano sześć koni za łączną kwotę 501 tysięcy euro.

Dziś w janowskiej stadninie odbędzie się jeszcze aukcja Summer Sale, na której będzie można kupić 24 konie. Zwykle licytowane są na niej tańsze araby. Z kolei jutro w stadninie w Michałowie  dzień otwarty. W godzinach od 14.00 do 16.00 będzie można obejrzeć najpiękniejsze konie  hodowane w podpińczowskiej stadninie.

Tagi do tego wpisu
Reklama