To już pewne. Korona Handball nie zagra w PGNiG Superlidze

Data publikacji: 12.08.2019 13:18
Autor: Marek Cender / Kategoria: Sport
Kielce. Trening piłkarek ręcznych Korony Handball. Trzecia z lewej: Agnieszka Młynarska

Kielce. Trening piłkarek ręcznych Korony Handball. Trzecia z lewej: Agnieszka Młynarska
Kielce. 22.07.2019 / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Korona Handball w przyszłym sezonie zagra w 1 lidze piłki ręcznej, mimo że na koniec ubiegłego kielczanki zajęły w PGNiG Superlidze miejsce siódme - gwarantujące utrzymanie.

Odwołanie kieleckiego klubu od decyzji nieprzyznającej licencji na grę w zawodowej PGNiG Superlidze zostało odrzucone. Rozstrzygnięcie jest ostateczne. Obradująca dzisiaj Komisja Odwoławcza ZPRP podtrzymała decyzję Komisarza Ligi.

Przypomnijmy, Korona Handball spóźniła się ze złożeniem wniosku licencyjnego o 3 tygodnie oraz nie dopięła budżetu - zabrakło około trzystu tysięcy złotych.

- Wszystkie nasze argumenty, między innymi, że jesteśmy w stanie grać za takie pieniądze nie znalazły posłuchu. Komisja podzieliła zdanie Komisarza - wyjaśnił Krzysztof Demko. - Drużyna się nie rozpada. Wciąż ważne są kontrakty. Mamy plan B i chcemy po roku powrócić do najwyższej klasy rozgrywkowej - tłumaczy członek zarządu kieleckiego klubu.

Koronę opuści jedynie Ola Orowicz, która przeniesie się do Startu Elbląg. Zespół będzie grał w grupie B 1 ligi razem z: Cracovią 1906 Kraków, Spartą Oborniki Śląskie, FutureNet Imperium Katowice, KS AP-Poznań, Karkonoszami Jelenia Góra, AZS AWF Handball 28 Wrocław, MKS San Jarosław, Zgodą Ruda Śląska, Urbisem Gniezno, SPR Olkusz i Sośnicą Gliwice.

W zawodowej PGNiG Superlidze zagra tylko osiem zespołów, które otrzymały licencje.

Reklama