Fogiel-Litwinek: Paweł Kukiz popełnia wielki błąd [OGLĄDAJ]

Data publikacji: 13.08.2019 08:15 / Data aktualizacji: 13.08.2019 09:43
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Magdalena Fogiel-Litwinek, była prezes świętokrzyskiego Kukiz’15

Magdalena Fogiel-Litwinek, była prezes świętokrzyskiego Kukiz’15
Kielce. 13.08.2019 / Fot. Kamil Król / Radio Kielce

- To nie jest towarzystwo dla mnie i nie przyłożę ręki do budowania koalicji PSL-Kukiz’15 - powiedziała była prezes świętokrzyskiego Kukiz 15 - Magdalena Fogiel-Litwinek, która na znak protestu opuściła stowarzyszenie.

Jak stwierdziła na antenie Radia Kielce, oba ugrupowania to ogień i woda. Ich programy i sposób działania nie są do pogodzenia.

- Przez cztery lata starałam się wypunktować złe strony działalności PSL w samorządzie województwa. Nie wyobrażam sobie, aby teraz startować z jednej listy. Mam świadomość, że w polityce potrzebny jest kompromis. Jednak koalicja z PSL to zdecydowanie za dużo. Jestem przekonana, że PSL nie będzie realizował postulatów stowarzyszenia dotyczących np. przejrzystości w polityce czy pakietu antykorupcyjnego - dodała Magdalena Fogiel-Litwinek.

Gość Radia Kielce dodała, że w kontekście regionalnych afer korupcyjnych z udziałem polityków PSL, jak np. sprawa inwestycji w Połańcu, gdzie oskarżony jest jeden z byłych posłów PSL, złudne jest liczenie na to, że PSL będzie realizować postulaty Kukiz’15.

- Dla mnie to brzmi jak ponury żart - oceniła Magdalena Fogiel-Litwinek, która uważa, że decyzja o wspólnym starcie z PSL jest wielkim błędem Pawła Kukiza.

- Czas pokaże, czy stowarzyszenie poddane takiej próbie przetrwa. Wiele osób czując się oszukanych zapowiada odejście. Dla nas ta koalicja jest egzotyczna i pokazuje, że lider ugrupowania nie udźwignął odpowiedzialności jaka na niego spadła - dodała Magdalena Fogiel-Litwinek.

Reklama