Letni Raport Dnia z Bielin

Data publikacji: 14.08.2019 13:20
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Bieliny. Letni Raport Dnia. Na zdjęciu Robert Szumielewicz - Radio Kielce, Sławomir Kopacz - wójt gminy Bieliny

Bieliny. Letni Raport Dnia. Na zdjęciu Robert Szumielewicz - Radio Kielce, Sławomir Kopacz - wójt gminy Bieliny
Bieliny. 14.08.2019 / Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

W środę odwiedziliśmy Bieliny, gminę oddaloną kilkanaście kilometrów od Kielc, która dynamicznie się rozwija. Władze stawiają m. in. na turystykę ze względu na położenie w sercu Gór Świętokrzyskich.

Przez Bieliny przebiega m. in. pieszy szlak turystyczny na Święty Krzyż, jak i trasy rowerowe. Jednym z największych wyzwań w najbliższym czasie jest kolejny etap skanalizowania gminy. Po zakończeniu inwestycji będzie ona skanalizowana już w ponad 90 procentach - powiedział Sławomir Kopacz, wójt Bielin.

Wizytówką gminy jest Osada Średniowieczna znajdująca się w Hucie Szklanej i położona u stóp wejścia na Święty Krzyż. W osadzie zapoznamy się m. in. ze średniowiecznym zawodami. W warsztatach mogą uczestniczyć osoby w różnym wieku. W roku szkolnym bardzo chętnie korzystają z nich szkoły. Z kolei w karczmie Izba Dobrego Smaku spróbujemy pysznych regionalnych dań, które przypomną smaki dzieciństwa - poinformowała Anna Łubek, dyrektor Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach.

O działalności i ciekawych inicjatywach Towarzystwa Przyjaciół Bielin opowiedziała z kolei jego prezes Urszula Nawrocka, a Agnieszka Kopacz z urzędu gminy przybliżyła kwestie związane z działaniami wzbogacającymi ofertę edukacyjną w szkołach na terenie gminy Bieliny.

Tagi do tego wpisu
Podobne wiadomości
Reklama