Żołnierze pamiętają o chorych. Dla dzieci to była duża niespodzianka

Data publikacji: 15.08.2019 18:28
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu
Żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych odwiedzili dzieci przebywające w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach

Żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych odwiedzili dzieci przebywające w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach
Kielce. 15.08.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Z okazji Święta Wojska Polskiego żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych odwiedzili dzisiaj dzieci przebywające w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach. Chorzy z oddziału pediatrii mogli porozmawiać z wojskowymi, otrzymali także symboliczne upominki umilające im czas w trakcie pobytu w lecznicy.

Jak mówił podpułkownik Marcin Komarowski, pomysł na odwiedzenie małych pacjentów w szpitalu wyszedł od samych żołnierzy. Dodał, że w ten wyjątkowy dzień, jakim jest Święto Wojska Polskiego, możliwość świętowania powinni mieć nie tylko zdrowi, którzy mogli spotkać się z żołnierzami na kieleckim Placu Wolności, ale też ci, którzy święto spędzają w szpitalnych łóżkach. Podpułkownik przyznaje również, że rozmowy z niektórymi z dzieci i historia chorób, z którymi się zmagają jest bardzo wzruszająca.

Jak mówili młodzi pacjenci, którzy mieli okazję porozmawiać z żołnierzami, tego typu akcje są bardzo potrzebne, ponieważ stanowią przyjemną odskocznię od męczącego i stresującego pobytu w szpitalu.

- To bardzo dobry pomysł, aby młodsze osoby mogły poczuć, że dzisiaj jest ważne święto, zwłaszcza tutaj, w szpitalu, bo każdy, kto tutaj leży mógłby z powodzeniem spędzić ten czas inaczej - mówi jeden z pacjentów.

Pieniądze na upominki dla chorych dzieci z Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego zebrali żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych. Dzieci podczas ich odwiedzin mogły też obejrzeć samochody militarne, które specjalnie na tę okazję podjechały przed budynek oddziału pediatrii.

Żołnierze z Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych odwiedzili dzieci przebywające w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w KielcachKielce. 15.08.2019 / Fot. Mateusz Kaczmarczyk / Radio Kielce

Reklama