Nowe parkingi, drogi i budowa tężni solankowych - tego chcą starachowiczanie

Data publikacji: 16.08.2019 07:28
Autor: Anna Głąb / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Kielce. 02.10.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

W Starachowicach zakończono weryfikację projektów zgłoszonych w ramach budżetu obywatelskiego. Wybrano 21 inicjatyw. Jeden projekt został odrzucony z przyczyn formalnych.

Zgłoszone przez mieszkańców propozycje dotyczą m.in. inwestycji drogowych, budowy i remontów chodników, dróg i parkingów, budowy tężni solankowych. Do rozdysponowania są fundusze w wysokości 1,2 mln złotych.

Poprzednie edycje starachowickiego budżetu obywatelskiego zakładały realizację 23 projektów o wartości około 50 tysięcy. W tym roku powrócono do pierwotnej formuły realizacji czterech projektów o wartości po 300 tysięcy złotych. W ciągu czterech edycji budżetu obywatelskiego gmina Starachowice zrealizowała lub przeznaczyła do realizacji 86 projektów zgłoszonych przez mieszkańców. 

Prezydent Starachowic Marek Materek zaznacza, że wśród propozycji są interesujące pomysły na innowacje w mieście. To na przykład tężnia solankowa w okolicy skałek przy ulicy Zakładowej czy część rewitalizacji w okolicy zalewu Lubianka albo skatepark, o który od kilku lat zabiegają mieszkańcy.

Są także propozycje budowy chodników, placów zabaw czy dostosowania biblioteki do potrzeb osób niepełnosprawnych. Nie ma żadnego projektu miękkiego, czyli takiego, który zakładałby organizację imprezy kulturalnej czy integracyjnej.

Głosowanie na projekty zgłoszone w ramach budżetu obywatelskiego prowadzone będzie od 2 do 8 września w formie internetowej, natomiast tradycyjne odbędzie się w dniach od 13 do 15 września.

Ostateczne wyniki głosowania poznamy do 20 września.

PROJEKTY ZGŁOSZONE PRZEZ MIESZKAŃCÓW DO BUDŻETU OBYWATELSKIEGO 2020 r.

Reklama