Okradał starszych ludzi, jest w rękach policji

Data publikacji: 16.08.2019 15:49
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. archiwum policji

Świętokrzyscy policjanci zatrzymali 50-letniego mieszkańca Raciborza, który jest podejrzewany o wyrządzenie kilkudziesięciu oszustw na szkodę seniorów. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

Kamil Tokarski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach informuje, że funkcjonariusze od pewnego czasu analizowali zgłoszenia, dotyczące oszustw na szkodę osób starszych. Ze sposobu działania wynikało, że za kilkunastoma oszustwami może stać ten sam sprawca.

Mężczyzna w średnim wieku wchodził do mieszkań pod pretekstem sprzedaży warzyw, owoców i jajek. Najpierw prosił o gotówkę, a za chwilę szedł po towar, ale już nie wracał. Seniorzy w ten sposób tracili pieniądze w kwotach od 200 do 2 tysięcy złotych.

Funkcjonariusze ustalili, gdzie może przebywać podejrzewany mężczyzna. Dwa dni temu zatrzymali go w wynajmowanym domku letniskowym nad zalewem w Brodach w powiecie starachowickim. Podczas przeszukania zabezpieczono 200 złotych, które prawdopodobnie pochodzą z przestępczego procederu.

Śledczy ustalili, że mężczyzna popełnił kilka przestępstw w powiatach skarżyskim, starachowickim, ostrowieckim, koneckim i kieleckim. Nie wykluczają też, że swoją przestępczą działalność prowadził w województwach śląskim, mazowieckim i małopolskim.

50-latni mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut oszustwa. Grozi mu 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama