Policjanci na drogach. Kontrolują prędkość oraz trzeźwość

Data publikacji: 16.08.2019 16:42
Autor: Monika Miller / Kategoria: Wiadomości z regionu
16.08.2019 Kielce. Ulica Krakowska. Policyjna akcja

16.08.2019 Kielce. Ulica Krakowska. Policyjna akcja "Sierpniowy weekend 2019"
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Trwa policyjna akcja „Sierpniowy weekend 2019”. Funkcjonariusze sprawdzają, czy kierowcy są trzeźwi oraz czy jeżdżą z dozwoloną prędkością. Badają także, czy pojazdy, którymi się poruszają są sprawne techniczne.

Drogi patrolują nie tylko policjanci w radiowozach, ale także w pojazdach nieoznakowanych, wyposażonych w wideorejestratory oraz na motocyklach.  

Joanna Żelezik z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach informuje, że funkcjonariusze zwracają uwagę także na to, czy dzieci są prawidłowo przewożone. - Mniejsze pociechy muszą jechać w fotelikach, natomiast większe powinny siedzieć na podkładkach. Zawsze muszą mieć zapięte pasy bezpieczeństwa - dodaje Joanna Żelezik.

Jeżeli jedziemy na wakacje, powinniśmy postarać się, aby wszystkie walizki i siatki były umieszczone w bagażniku - dodaje policjantka. - Ważne jest to, aby na przednich bądź tylnych siedzeniach nie znajdowały się niepotrzebne pakunki. Podczas normalnej jazdy one nie będą przeszkadzały, jednak sytuacja zmieni się jeżeli dojdzie do wypadku drogowego. Wówczas półlitrowa butelka z wodą może uderzyć w nas z siłą 50 kilogramów - dodaje Joanna Żelezik.

Osoby, które zostały zatrzymane do kontroli na ulicy Krakowskiej, twierdzą, że akcje profilaktyczne policji są bardzo potrzebne. - Są wakacje, więc sporo osób spożywa alkohol, a następnie wsiada do samochodu. Należy eliminować takie osoby z ruchu, ponieważ stwarzają zagrożenie na drodze - twierdzą.

Akcja trwa od środy. W ciągu dwóch pierwszych dni, policjanci zatrzymali 23 pijanych kierowców oraz zabrali 20 praw jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Reklama