Trwa festiwal Hurra! Art! Młodzież spotka się z „Don Kichotem”

Data publikacji: 16.08.2019 16:55
Autor: Dorota Klusek / Kategoria: Kultura
Festiwal Hurra! Art!

Festiwal Hurra! Art!
Kielce. 10.08.2019 / Fot. Izabela Mortas / Radio Kielce

W Kielcach trwa V edycja Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! Art! Jubileuszowej odsłonie przyświeca hasło „oTWÓRZMY MARZENIA”. W ten weekend odbędą się warsztaty z marzeniami w roli głównej, będzie również można zagrać na nosie oraz pojawi się legendarny błędny rycerz, czyli „Don Kichot”.

Bez wątpienia hitem pierwszego festiwalowego weekendu był cyrkowy występ grupy z Francji na placu Artystów, ale i drugi zapowiada się interesująco. Wśród wielu ciekawych propozycji, dwie są godne wyróżnienia.

Jak podkreśla Robert Drobniuch, dyrektor Festiwalu, w tym roku program jest skierowany także do osób niepełnosprawnych.

- Mam tu na myśli osoby, które mają ograniczenia wzrokowe i słuchowe. W tym roku zaprosiliśmy spektakl w języku migowym, w wykonaniu Teatru Nowego w Zabrzu. Na pewno wyjątkowym wydarzeniem będzie też przyjazd spektaklu „Don Kichot”, w wykonaniu Teatru Pinokio w Łodzi i Grupy Coincidentia. Ci artyści goszczą u nas w zasadzie od dwóch lat z nowymi produkcjami i spotykają się z dużym zainteresowaniem. Ten spektakl wchodzi w program dla młodzieży, jest od 16 roku życia – wyjaśnia Robert Drobniuch.

Drugi weekend Festiwalu, w sobotę, 17 sierpnia, o godzinie 15.00 rozpocznie spektakl muzyczny dla widzów od 6 lat. Na Letniej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury wystąpi Teatr Pinokio z Łodzi. Zaprezentuje „Piosenki do grania na nosie”. Widzowie usłyszą rockowe kompozycje, grane na żywo. Charyzmatyczni wokaliści przebrani za bohaterów z różnych spektakli razem z zespołem tworzą na scenie obraz bajkowy. Utwory – pochodzące z takich spektakli jak: „Pinokio”, „Pippi Pończoszanka”, „Czarnoksiężnik Oz” czy „Ach, jak cudowna jest Panama” – zabiorą publiczność w świat dziecięcych myśli, marzeń i sekretów. Wstęp wolny.

Z kolei o godzinie 17.00, na Małej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury, pokazane zostanie wspomniane już „Morze ciszy”. Jego głównym bohaterem jest nastoletni Emilio, który nie jest zwykłym chłopcem, bo nie słyszy od urodzenia. Poetycka i mądra opowieść, która daje wiarę w sens życia, nawet wtedy, gdy świat nie chce nas usłyszeć. Historia chłopca, który szuka akceptacji i zrozumienia. Wstęp – 10 złotych.

Niedzielne spotkanie z Festiwalem rozpocznie, jak co tydzień, słuchowisko w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”. Tym razem będzie to propozycja dla widzów od 5 lat, zatytułowana „Obcy w lecie”. Produkcja: Festiwal Słuchowisk w Poznaniu przy współpracy z Centrum Sztuki Dziecka, Teatrem Nowym i Radiem Afera. Początek o godzinie 11.00. Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

O godzinie 14.00, także w Teatrze Lalki i Aktora Kubuś, widzowie powyżej 6 roku życia wezmą udział w warsztatach pod hasłem „Marzenia w Ruch”. Poprowadzi jej Monika Tomczyk. Warto założyć ubranie, które będzie można pobrudzić. Wstęp wolny, obowiązuje rezerwacja miejsc.

Zwieńczeniem drugiego festiwalowego weekendu będzie spektakl „Don Kichot”. Początek o godzinie 18.00, na Dużej Scenie Kieleckiego Centrum Kultury. Cena biletu – 10 złotych. Rezerwacja telefoniczna odbywa się od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30 – 15.30 pod numerem telefonu: 41-344-58-36  lub mailowo: rezerwacje@hurrart.pl (rezerwacja mailowa jest ważna po potwierdzeniu przez Teatr).

Sprzedaż biletów w dniu i miejscu prezentacji spektaklu będzie się odbywała na godzinę przed rozpoczęciem spektaklu oraz w kasie teatru „Kubuś” w dniach: 9, 10, 11, 16, 17, 18, 23, 24, 25 sierpnia, w godzinach 10.00 – 17.00. Wcześniejsze zapisy obowiązują również na bezpłatne warsztaty. Więcej informacji na stronie: www.hurrart.pl

Reklama