Czeszki bezradne w meczu z Koroną Handball

Data publikacji: 16.08.2019 18:44
Autor: Jakub Rożek / Kategoria: Sport
09.08.2019 Kielce. Międzynarodowy turniej piłki ręcznej kobiet o puchar prezydenta Kielc. Mecz Korona Handball - Piotrcovia Piotrków Trybunalski

09.08.2019 Kielce. Międzynarodowy turniej piłki ręcznej kobiet o puchar prezydenta Kielc. Mecz Korona Handball - Piotrcovia Piotrków Trybunalski
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Drugie zwycięstwo odniosły piłkarki ręczne Korony Handball podczas towarzyskiego turnieju w Czechach. W piątek pewnie pokonały gospodynie imprezy, zespół HK Hodonin 28:17.

- Drugi z rzędu dobry mecz w naszym wykonaniu i najważniejsze, że zwycięski. Troszkę obawialiśmy się tego spotkania, bo Czeszki pokonały w środę zespół z Mińska, a my z białoruską drużyną przegraliśmy. Jednak dziewczyny stanęły na wysokości zadania. Kapitalnie zagrały przede wszystkim w obronie, bo rywalki zupełnie nie mogły się przebić, a jak już im się udało to bramkarki dobrze broniły. Dzięki temu wyprowadzaliśmy kontrataki. W ofensywie również było dobrze, bo nie popełniliśmy zbyt wielu własnych błędów, co nam się zdarzało – podsumował trener kielczanek Paweł Tetelewski.

 W sobotę piłkarki ręczne Korony Handball rozegrają dwa mecze: przed południem z SPR JKS Jarosław, a o godzinie 18.00 z mistrzyniami Polski Perłą Lublin. W niedzielę na zakończenie turnieju w Czechach ich rywalem będzie austriacki MGA Fivers Wiedeń.

Reklama