Luźne rozmowy nie tylko o polityce podczas pikniku PiS

Data publikacji: 16.08.2019 20:45
Autor: Magdalena Galas-Klusek / Kategoria: Wiadomości z regionu
Piknik PiS

Piknik PiS
Konieczno. 16.08.2019 / Fot. Magdalena Galas-Klusek / Radio Kielce

Kolejny rodzinny piknik Prawa i Sprawiedliwości odbył się w miejscowości Konieczno, w gminie Włoszczowa. Rozmawiano o polityce i przyszłości kraju.

Wiceminister sportu i turystyki Anna Krupka dziękowała przybyłym za wsparcie i obecność. - Bardzo się cieszę się, że mogę być tu wami, że możemy się w takiej luźnej atmosferze integrować - stwierdziła.

Piotr Wawrzyk, podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, przypomniał postać Przemysława Gosiewskiego.

- Z jego inicjatywy powstał ten słynny peron, z którego początkowo się wyśmiewano. Jak pokazał czas, dzięki tej inwestycji Włoszczowa mogła nawiązać ścisłą relację komunikacyjną z resztą kraju - podkreślił polityk

Poseł Krzysztof Lipiec, lider PIS w województwie świętokrzyskim, podziękował za tak liczne przybycie, zauważył, że m. in. według przedwyborczych sondaży Prawo i Sprawiedliwość jest liderem.

- To co się wydarzyło jest fenomenalne, bo rząd i partia rządząca po raz pierwszy u schyłku kadencji ma większe poparcie niż to, które miała na początku. Czy pamiętacie rząd lub środowisko polityczne, które zostałoby obdarzone takim zaufaniem? - pytał poseł.

Wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek powiedziała, że skuteczność jest możliwa tylko jeśli działa się wspólnie, w drużynie, a efektami współpracy jest między innymi zrealizowanie 32 planów, w niecałe 4 lata.

- Te zadania realizowały samorządy, ale żeby to było możliwe należało z samorządami rozpocząć właściwą współpracę. Nam się to udało - stwierdziła wojewoda.

Obecna na pikniku poseł Maria Zuba złożyła urodzinowe kwiaty i życzenia na ręce wicewojewody Bartłomieja Dorywalskiego, który w piątek kończył 40 lat. Wystartuje w jesiennych wyborach do parlamentu jako reprezentant Włoszczowy.

Na pikniku można było także próbować potraw z grilla, podziwiać występy zespołów ludowych. Była też strefa zabaw dla dzieci.

Reklama