W Polichnie odbyły się dożynki gminy Chęciny

Data publikacji: 18.08.2019 08:23 / Data aktualizacji: 18.08.2019 22:41
Autor: Kamil Król / Kategoria: Wiadomości z regionu
Dożynki gminy Chęciny

Dożynki gminy Chęciny
Polichno. 18.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Święto było okazją, aby podziękować rolnikom za tegoroczne plony, a także przypomnieniem, że właśnie dzięki ich ciężkiej pracy codziennie na stoły w naszych domach trafia chleb.

Biorąca udział w wydarzeniu wojewoda świętokrzyski Agata Wojtyszek podkreśliła, że praca rolnika jest bardzo ciężka, a czasami jego trud niweczy pogoda.

- To nie praca, wiedza i ich umiejętności decydują nierzadko o zbiorach, ale przede wszystkim warunki pogodowe sprawiają, że plony nie są tak bogate, jakie mogły by być - powiedziała wojewoda.

Burmistrz miasta i gminy Chęciny Robert Jaworski zaznaczył, że tylko właściwie pielęgnowana ziemia wydaje obfite owoce.

- Wszyscy wiemy, ze warsztatem pracy rolnika jest ziemia. Ziemia wyjałowiona, zaniedbana nie daje owoców. Z wdzięcznością i szacunkiem pochylamy głowy nad tymi, którzy umieją tę ziemię uprawiać, a nierzadko ponoszą niemały trud, aby sprzedać owoce swojej pracy - zaznaczył burmistrz.

Podczas imprezy odbyły się występy zespołów folklorystycznych, a także konkursy i pokazy obrzędów dożynkowych. Rozstrzygnięto również konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku zwyciężył wieniec z miejscowości Siedlce.
Gminne dożynki odbyły się dziś również w Daleszycach, Staszowie, Łagowie i Pierzchnicy./

Reklama