PiS inauguruje kampanię wyborczą

Data publikacji: 19.08.2019 10:52 / Data aktualizacji: 19.08.2019 15:38
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Inauguracja kampanii wyborczej PiS. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Patrycja Iwańska Bęben, Mariusz Gosek - członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, sekretarz generalny Solidarnej Polski, Maria Zuba – poseł, Jarosław Rusiecki – przewodniczący senackiej komisji Obrony Narodowej, Krzysztof Słoń - senator PiS; Krzysztof Lipiec - poseł PiS, Zbigniew Ziobro - minister sprawiedliwości i prokurator generalny, prezes Solidarnej Polski, Andrzej Kryj - poseł PiS, Anna Krupka - poseł, wiceminister sportu i turystyki, Sylwester Chrusz, Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych, Agata Wojtyszek – wojewoda świętokrzyski

Inauguracja kampanii wyborczej PiS. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Bętkowski - marszałek województwa świętokrzyskiego, Patrycja Iwańska Bęben, Mariusz Gosek - członek Zarządu Województwa Świętokrzyskiego, sekretarz generalny Solidarnej Polski, Maria Zuba – poseł, Jarosław Rusiecki – przewodniczący senackiej komisji Obrony Narodowej, Krzysztof Słoń - senator PiS; Krzysztof Lipiec - poseł PiS, Zbigniew Ziobro - minister sprawiedliwości i prokurator generalny, prezes Solidarnej Polski, Andrzej Kryj - poseł PiS, Anna Krupka - poseł, wiceminister sportu i turystyki, Sylwester Chrusz, Piotr Wawrzyk - wiceminister spraw zagranicznych, Agata Wojtyszek – wojewoda świętokrzyski
Kielce. 19.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Świętokrzyskie Prawo i Sprawiedliwość oficjalnie zainaugurowało kampanię wyborczą do parlamentu. Podczas poniedziałkowego spotkania z dziennikarzami na Placu Artystów w Kielcach zaprezentowano baner wyborczy ugrupowania.

W spotkaniu wzięli udział kandydaci Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach wraz z liderem listy Zjednoczonej Prawicy w regionie, ministrem sprawiedliwości - Zbigniewem Ziobro.

Jak podkreślił poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskich struktur ugrupowania, baner zatytułowany "Dobry Czas dla Polski", podsumowuje wszystkie najważniejsze obietnice i zobowiązania, za które Prawo i Sprawiedliwość wzięło odpowiedzialność, i które zostały wprowadzone w życie w ciągu ostatnich 4 lat . To między innymi programy Rodzina 500 plus, 13 emerytura, obniżenie podatków, czy obniżenie wieku emerytalnego.

- Realizacja tych programów spowodowała, że dziś Polakom żyje się zdecydowanie lepiej. Zaświadczają o tym między innymi badania opinii społecznej. Jeszcze nigdy nie zdarzyło się w najnowszej historii naszego kraju po 1989 roku, aby partia rządząca u schyłku kadencji miała wyższe poparcie niż na początku swoich rządów - dodaje.

Krzysztof Lipiec zaapelował do wyborców, aby nie stawiali na epigonów politycznych, którzy chcąc naśladować Prawo i Sprawiedliwość, nie gwarantują kontynuacji dotychczasowej polityki rządu.
Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, świętokrzyska „jedynka” Prawa i Sprawiedliwości, podkreśla, że w trakcie kampanii wyborczej wszyscy kandydaci z Zjednoczonej Prawicy będą intensywnie zabiegać o to, aby mieszkańcy obdarzyli ich zaufaniem. Jak zaznaczył, ostatnie cztery lata to przykład na dobre funkcjonowanie Dobrej Zmiany, która widocznie wpłynęła na poprawę jakości życia wszystkich Polaków.

Piotr Wawrzyk, wiceminister spraw zagranicznych, podkreśla, że kampania wyborcza będzie składać się z dwóch elementów: prezentowania tego, co już udało się zrealizować, a także kolejnych programów.

- To co cztery lata temu obiecaliśmy Polakom zostało zrealizowane. Zdaliśmy tym samym test wiarygodności, dlatego teraz chcemy zaprezentować kolejne propozycje. Mamy nadzieję, że po doświadczeniach mijającej kadencji wyborcy znów okażą nam zaufanie. My przedstawiamy koncepcje i propozycje programowe, po to, aby je realizować, a nie tak jak nasi konkurenci, aby po wyborach o nich zapominać- dodaje.

Zdaniem senatora Krzysztofa Słonia, ostatnie cztery lata rządów pokazały, że Prawo i Sprawiedliwość jest środowiskiem wiarygodnym, które zdobywa coraz większe uznanie wśród Polaków.

- Chcemy wciąż zabiegać o to uznanie, temu będą służyć kolejne dni kampanii. Najpierw prosimy o podpisy poparcia pod listami, a następnie podczas licznych spotkań będziemy przedstawiać program wyborczy. Chcemy kontynuować „Dobrą Zmianę” przedstawiając Polakom wiarygodny i kompleksowy program - zaznacza.

Poseł Andrzej Kryj, mówi że zbiórka podpisów pod listami Prawa i Sprawiedliwości to doskonała okazja do rozmowy z wyborcami.

- Polska potrzebuje kolejnej kadencji rządów Prawa i Sprawiedliwości. Tak jak na naszym banerze mamy hasło „Dobry czas dla Polski” chcemy, aby był on kontynuowany. Podczas spotkań z mieszkańcami zawsze słyszę bardzo wiele pozytywnych opinii na temat naszych rządów - podkreśla Andrzej Kryj.

Poseł Marek Kwitek, zaznacza, że zbiórka podpisów pod listami poparcia dla Prawa i Sprawiedliwości z uwagi na wiarygodność ugrupowania będzie tylko formalnością.

- W przeciwieństwie do opozycji mamy konkretny program, który realizujemy. Akcje zbierania podpisów poparcia będziemy prowadzić w każdej części województwa, w środę odbędzie się ona w Sandomierzu. Mamy bardzo dobrą listę, wszyscy kandydaci będą bardzo ciężko pracować, dlatego myślę, że sukces jest w zasięgu ręki dodaje.

Zdaniem senatora Jarosława Rusieckiego rozpoczęcie zbiórki podpisów pod listami Prawa i Sprawiedliwości, po zaprezentowaniu pełnych list wyborczych jest kolejnym etapem przygotowań ugrupowania do jesiennych wyborów.

- Za Prawem i Sprawiedliwością oraz jego kandydatami przemawia wiarygodność zrealizowanego programu, a także zamierzeń, których dokonaliśmy w ciągu czterech lat. Dotychczasowe doświadczenia pokazują, że bezpośredni kontakt z wyborcami i wspólne działania przynoszą najlepszy efekt - dodaje senator.

- Nasz rząd postanowił dokonać zasadniczej zmiany w zakresie prowadzenia polityki gospodarczej, dzięki której wszyscy obywatele dosłownie odczuli poprawę w swoich portfelach, wyższych zarobkach, czy szansach na przyszłość dla swoich rodzin. Ta zmiana trwa i chcemy dokonać jeszcze więcej - mówił Zbigniew Ziobro.

Podczas konferencji na Placu Artystów przedstawiciele ugrupowania zainaugurowali także zbieranie podpisów poparcia dla list Prawa i Sprawiedliwości w regionie.

Jak podkreśla poseł Anna Krupka, wiceminister sportu i turystyki, świętokrzyska drużyna Prawa i Sprawiedliwości to ekipa doświadczonych parlamentarzystów, samorządowców, ale i osób młodych, którzy skutecznie będą zabiegać o sprawy regionu.

- W swojej kampanii będę pokazywała to wszystko, co udało mi się zrobić dla województwa świętokrzyskiego. Tych inwestycji jest naprawdę dużo. To bardzo dobra wiadomość, ponieważ pozwolą one stać się kołem zamachowym dla rozwoju świętokrzyskiej gospodarki. Jednym z przykładów jest m.in. budowa kampusu laboratorium Głównego Urzędu Miar w Kielcach. To jedna z nielicznych instytucji centralnych, która będzie mieściła się poza Warszawą - dodaje Anna Krupka.

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości w regionie zapowiadają, że zaprezentowany dziś baner wyborczy będzie towarzyszył politykom ugrupowania podczas spotkań z mieszkańcami we wszystkich częściach województwa świętokrzyskiego.

 

Jak informowaliśmy, na listach Prawa i Sprawiedliwości na jesienne wybory do Sejmu i Senatu znaleźli się dotychczasowi parlamentarzyści oraz samorządowcy.

LISTA KANDYDATÓW PIS DO SEJMU I SENATU - REGION ŚWIĘTOKRZYSKI

Reklama