Nadzwyczajna sesja w Kielcach w sprawie nowej siedziby NFZ

Data publikacji: 19.08.2019 11:18 / Data aktualizacji: 22.08.2019 06:21
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Dziś obędzie się nadzwyczajna sesja kieleckiej Rady Miasta. Radni zajmą się przede wszystkim sprawami miejskich nieruchomości. Chodzi między innymi o zamianę działek między samorządami Kielc i województwa. To pozwoli na wybudowane w Kielcach siedziby Narodowego Funduszu Zdrowa oraz Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii.

Jak informowaliśmy, w czerwcu oba samorządy doszły do porozumienia, w ramach którego ustalono, że nowa siedziba NFZ powstanie na działce należącej do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego przy ulicy Langiewicza. Pierwotnie planowano, że Fundusz wybuduje nowy gmach na miejskiej nieruchomości przy ulicy Karczówkowskiej, jednak po protestach mieszkańców zrezygnował z inwestycji w tamtym miejscu. Po kilku tygodniach zamieszania z propozycją rozwiązania konfliktu wyszedł marszałek województwa, który zaproponował, że NFZ może wybudować siedzibę na terenach dawnego szpitalika przy ulicy Langiewicza.

W zamian za to miasto przekaże województwu działkę w sąsiedztwie kampusu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, gdzie zostanie wybudowany biurowiec ŚCITT. 

Podobną uchwałę w sprawie zamiany nieruchomości podjął ponad miesiąc temu samorząd województwa.

Sesja rozpocznie się o godzinie 15.00.

Tagi do tego wpisu
Reklama