Więcej pieniędzy, mniej chętnych

Data publikacji: 19.08.2019 12:59
Autor: Mateusz Kaczmarczyk / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot. Radio Kielce

Pieniędzy do rozdania więcej, ale chętnych do wzięcia mniej. Na cztery dni przed końcem terminu na składanie projektów do budżetu obywatelskiego w Kielcach pojawiło się zaledwie 21 propozycji.

Jak mówi Anita Legierska, dyrektor wydziału przedsiębiorczości i komunikacji społecznej w ubiegłym roku na tydzień przed terminem złożonych projektów było około 30 inicjatyw.

W tym roku budżet obywatelski został zwiększony do 7 milionów złotych. Dodatkowo wprowadzona została nowa kategoria, czyli projekty miękkie, gdzie mieszkańcy mogą zgłaszać pomysły na jednorazowe wydarzenia, np. organizacje koncertów, czy zawodów sportowych. Dotychczas zaproponowano dwa festyny i dwa warsztaty.

Choć każdy z projektów zanim zostanie poddany pod głosowanie powinien przejść weryfikację to miasto nie wyklucza, że ze względu na niewielką liczbę propozycji i zwiększony budżet, na liście znajdą się wszystkie złożone pomysły. Dyrektor Legierska zaznacza przy tym, że dzięki temu każdy z nich będzie mógł liczyć na większą sumę dofinansowania.

Termin składania projektów mija 22 sierpnia. 30 września opublikowana zostanie lista zweryfikowanych pomysłów. Na odwołanie się od decyzji pomysłodawcy będą mieli trzy dni. Listę projektów dopuszczonych do głosowania poznamy 8 października. Głosowanie nad projektami zakończy się 23 października.

 

Tagi do tego wpisu
Reklama