Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich z filią w Hucie Nowej

Data publikacji: 19.08.2019 15:42
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach

Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach
Kielce. 11.04.2018 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Władze gminy Bieliny chcą otworzyć w Hucie Nowej filię Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich. W tym celu ma zostać przebudowany budynek, w którym znajduje się siedziba Ochotniczej Straży Pożarnej.

Jak zaznacza Sławomir Kopacz, chodzi o to, aby nie była to typowa remiza. Ma to być galeria, w której będzie prezentowana kultura, charakterystyczna dla gminy i regionu, ale również miejsce, w którym będą spotykać się mieszkańcy.

- Oprócz tego myślimy również o turystach, odwiedzających tę miejscowość. Zależy nam na tym, aby różnego rodzaju pamiątki, czy przedmioty związane z tym terenem były skupione w jednym miejscu, a tym samym dostępne do oglądania dla zainteresowanych - mówi wójt Bielin.

Sławomir Kopacz dodaje, że w gminie jest zapotrzebowanie na takie placówki.

- Przykładem jest Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach, gdzie znalazły swoje miejsce różne organizacje, m.in. Koła Gospodyń Wiejskich. Jest to autentyczny obiekt aktywności społecznej i chcielibyśmy, aby podobnie funkcjonująca filia powstała w Hucie Nowej - powiedział wójt.

Wartość inwestycji to ponad 1 milion 100 tysięcy złotych, z czego 500 tysięcy złotych to dotacja unijna z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Podpisana już została umowa z wykonawcą.

Budynek będzie przebudowany do końca przyszłego roku w systemie zaprojektuj i wybuduj.

Reklama