„Magiczne Zakończenie Wakacji” po raz kolejny na Kadzielni

Data publikacji: 19.08.2019 15:48
Autor: Izabela Mortas / Kategoria: Kultura
Na zdjęciu: Kabaret Skeczów Meczących

Na zdjęciu: Kabaret Skeczów Meczących
Fot. facebook.com

Premierowe skecze czołówki polskiej sceny kabaretowej i przeboje lata - w najbliższy weekend na kieleckiej Kadzielni odbędzie się festiwal „Magiczne Zakończenie Wakacji”.

Do podziwiania Kadzielni w telewizji zachęca marszałek Andrzej Bętkowski, który jako gospodarz regionu, współorganizuje imprezę.

- Chciałbym się zwrócić do telewidzów, zwłaszcza Polsatu, by w sobotę i niedzielę, 24 i 25 sierpnia, zasiedli przed telewizorami i podziwiali naszą piękną Kadzielnię. Niestety biletów na wydarzenie już nie ma, pozostaje nam oglądanie widowiska w telewizji. Jestem pewny, że zabawa będzie fantastyczna, bo na Kadzielni imprezy zawsze się udają i stają się coraz bardziej popularne - mówi marszałek.

Sobota będzie dniem kabaretowym. Na scenie zaprezentują się najbardziej znani polscy komicy w swoich hitowych skeczach, pokażą też premierowe programy. Imprezę poprowadzą członkowie Kabaretu Skeczów Męczących z Kielc, którzy, oczywiście z humorem, zachęcają do śledzenia sobotniej imprezy.

- Bardzo cieszymy się, że bilety się tak szybko rozeszły. To świadczy o tym, że impreza co roku trzyma wysoki poziom. Liczymy na wysoką oglądalność, a dla znajomych mamy komunikat: nie dzwońcie po bilety, już nie mamy, sami chętnie kupimy - mówią z uśmiechem członkowie kabaretu.

W sobotę poza kabaretem z Kielc, na scenie zaprezentują się między innymi: Kabaret Moralnego Niepokoju, Kabaret Nowaki czy Jerzy Kryszak.

W niedzielę z kolei zostanie wybrany tegoroczny hit wakacji. Na Kadzielni wystąpią między innymi: Alvaro Soler, Sarsa, Roksana Węgiel, Komodo oraz Netta - zwyciężczyni Eurowizji.

Festiwal można oglądać w Polsacie zarówno w sobotę, jak i niedzielę o godzinie 20:05. Imprezę organizuje telewizja Polsat i radio RMF FM.

Reklama