Duże zmiany u prezydenta. Jednym z dyrektorów dziennikarz

Data publikacji: 19.08.2019 20:23
Autor: Radosław Podsiadły / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Urząd Miasta Kielce

Kielce. Urząd Miasta Kielce
Kielce. 09.07.2019 / Fot. Patryk Cudzik / Radio Kielce

Sławomir Stachura - dziennikarz Echa Dnia będzie dyrektorem kancelarii prezydenta Kielc. Wygrał konkurs na to stanowisko - informuje TVP3 Kielce. O tę funkcję ubiegało się ośmiu kandydatów.

Wśród nich m.in. związany z PO, a pracujący ostatnio w urzędzie marszałkowskim Krzysztof Sławiński i były zastępca dyrektora Elektrociepłowni Kielce Mariusz Tytoń.

Komisja konkursowa wytypowała także kandydata na stanowisko zastępcy dyrektora Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu. Zostanie nim były koszykarz i manager jednego z kieleckich hoteli - Grzegorz Sowiński. Ostateczna decyzja o ich powołaniu ma zapaść we wtorek, kiedy prezydent miasta zapozna się z dokumentami przedstawionymi przez komisje konkursowe.

Kielecki ratusz ma natomiast problem z wyłonieniem dyrektora Wydziału Przedsiębiorczości i Komunikacji Społecznej. To jednostka, która ma bardzo szeroki zakres kompetencji. Konkurs na to stanowisko został ogłoszony już po raz drugi i po raz drugi żaden z kandydatów nie otrzymał maksymalnej liczby punktów. Wśród starających się o tę posadę jest związany z PSL, były dyrektor Departamentu Komunikacji Społecznej w urzędzie marszałkowskim - Dariusz Detka.

31 lipca zakończył pracę u marszałka. Gdyby mimo słabego wyniku w konkursie został powołany na stanowisko, byłaby to kolejna osoba z Polskiego Stronnictwa Ludowego zatrudniona w kieleckim ratuszu. Bez konkursu pracę dostały tam: dyrektorka i wicedyrektorka wydziału Gospodarki Komunalnej i Środowiska Agata Binkowska i Aleksandra Woźniak-Czaplarska.

Reklama