Andrzej Szejna: lewica przeszła metamorfozę

Data publikacji: 20.08.2019 08:31 / Data aktualizacji: 20.08.2019 10:03
Autor: Marek Orkisz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Andrzej Szejna, wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej

Andrzej Szejna, wiceprzewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej
Fot. Karol Żak / Radio Kielce

- Wysłaliśmy naszych mędrców do Brukseli, a teraz młode pokolenie działaczy lewicy chce zaproponować Polakom nowe rozwiązania dotyczące najbardziej istotnych problemów społecznych - powiedział Andrzej Szejna, lider SLD w regionie i „jedynka” listy w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Jak stwierdził, lewica przeszła metamorfozę.

- Popełniliśmy wiele błędów i chcemy wyciągnąć z nich wnioski. Proponujemy program wyborczy oparty o sprawy społeczne. To m.in. rozwiązania dotyczące służby zdrowia, programu dla ludzi młodych, a także seniorów - powiedział.

Gość Radia Kielce pytany, jak można tworzyć koalicję z partią „Razem” Adriana Zandberga, którego formacja została utworzona jako alternatywa dla SLD stwierdził, że ugrupowania idące do wyborów więcej łączy, niż dzieli.

- W przeszłości dochodziło między nimi do sporów i dyskusji, ale teraz chcemy razem i z sukcesem wystartować do Sejmu - zaznaczył.

Andrzej Szejna dodał, że na obecnej scenie politycznej są znacznie dziwniejsze koalicje, jak PSL z Kukizem. 

- Przecież jeszcze nie tak dawno Paweł Kukiz mówił o PSL, że to zorganizowana grupa przestępcza, tymczasem obecnie idzie z nimi do wyborów - podkreślił.

Lider lewicy nie chciał jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jaki będzie los byłego posła SLD Henryka Milcarza, który miał się znaleźć na listach Koalicji Obywatelskiej, ale ostatecznie go tam zabrakło.

- Nie wiem, jaką politykę prowadzi Henryk Milcarz, muszę z nim o tym porozmawiać. Wówczas okaże się, czy nadal jest człowiekiem lewicy, czy wybrał inną drogę. Od tego zależy czy może znaleźć się na liście do Sejmu - stwierdził Andrzej Szejna.

Reklama