Widać postępy prac przy przebudowie ulicy Szybowcowej

Data publikacji: 20.08.2019 15:36
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
20.08.2019 Kielce. Budowa ulicy Szybowcowej

20.08.2019 Kielce. Budowa ulicy Szybowcowej
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Widać już wyraźne postępy prac przy budowie połączenia Warszawskiej i Radomskiej, czyli nowej ulicy Szybowcowej. Droga jest częścią dużego kontraktu, zakładającego przebudowę ulic: Witosa i Zagnańskiej.

Obecnie firma Strabag, która realizuje inwestycję wykonuje intensywne prace ziemne. W rejonie skrzyżowania ulic Warszawskiej i Witosa bez problemu dostrzeżemy już zarys nowej trasy. Grzegorz Linek, kierownik budowy informuje, że na niemal całym odcinku przygotowywana jest już podbudowa pod nawierzchnie asfaltową.

Nowa droga będzie miała kluczowe znaczenie dla północnej części miasta, ponieważ połączy ulicę Warszawską i Radomską. Jednak zanim tak się stanie, kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość. Póki co, prace są powodem licznych utrudnień dla kierowców między innymi w rejonie skrzyżowania Radomskiej i Starogórskiej.

- W najbliższych tygodniach nie przewidujemy większym zamian w organizacji ruchu. Staramy się, aby utrudnienia były jak najmniej uciążliwe - zapewnia Grzegorz Linek.

Budowa nowej ulicy Szybowcowej jest częścią część największej miejskiej inwestycji drogowej realizowanej w tej perspektywie unijnej przez samorząd Kielc. Kosztem ponad 130 milionów złotych wybudowana zostanie druga jezdnia ulicy Zagnańskiej, rozbudowana zostanie także ulica Witosa. Grzegorz Linek dodaje, że na modernizowanym fragmencie Zagnańskiej wykonano 70 procent koryta nowej jezdni. Naprzeciwko marketów budowlanych została ułożona także kilkudziesięciometrowa, asfaltowa nawierzchnia testowa. Na budowie pracuje około 250 osób - dodaje kierownik budowy.

Inwestycja ma być gotowa do końca przyszłego roku.

Tagi do tego wpisu
Reklama