Jest porozumienie w sprawie ważnych inwestycji. Zyska też UJK

Data publikacji: 21.08.2019 15:26
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Budynek Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii może powstać na działce w pobliżu dawnego budynku Exbudu, między biurowcami spółek Echo Investment i ulicą Bączkowską

Kielce. Budynek Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii może powstać na działce w pobliżu dawnego budynku Exbudu, między biurowcami spółek Echo Investment i ulicą Bączkowską
Kielce. 04.06.2019 / Fot. Marzena Mąkosa / Radio Kielce

Władze województwa świętokrzyskiego podjęły kolejny ważny krok w kierunku budowy w Kielcach Laboratoriów Głównego Urzędu Miar, nowej siedziby Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Świętokrzyskiego Centrum Innowacji i Transferu Technologii. Kluczowa była wymiana działek między samorządami.

Zarząd województwa i władze miasta podpisały dzisiaj akt notarialny w sprawie własności nieruchomości położonych przy ulicach Bęczkowskiej, Generała Mariana Langiewicza i Wojska Polskiego.

Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego, przyznaje, że podpisy są zwieńczeniem kilkumiesięcznych negocjacji, w efekcie których wkrótce rozpocznie się budowa trzech bardzo ważnych instytucji dla Kielc i regionu świętokrzyskiego.

- Myślę, że wszystkie trzy instytucje odetchnęły z ulgą i biorą się do pracy, między innymi przygotowując dokumentacje dla swoich inwestycji. Jest to także bardzo istotne dla Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Dzięki temu, że województwo wybuduje przy ulicy Bęczkowskiej biurowiec ŚCITT, kampus UJK uzyska nowe połączenie drogowe. W przyszłości dojazd będzie zapewniony od Alei Solidarności co zdecydowanie ułatwi komunikację. Jest to niewątpliwe czwarty bardzo ważny aspekt naszego porozumienia - dodała wicemarszałek.

Tymczasem w porządku czwartkowej sesji Rady Miasta znalazła się uchwała dotycząca przekazania nieruchomości przy ulicy Langiewicza na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia. Na dawnych gruntach szpitalika dziecięcego powstanie nowoczesny biurowiec NFZ.

Reklama