Maciej Giemza na VERVA STREET RACING

Data publikacji: 22.08.2019 07:33
Autor: Rafał Szymczyk / Kategoria: Sport
Maciej Giemza

Maciej Giemza
Fot. ORLEN Team

W najbliższy weekend w Gdyni odbędzie się VERVA STREET RACING. Dziesiąta, jubileuszowa edycja tego wydarzenia, będzie wyjątkowa. Ze względu na lokalizację pierwszy raz pokazy obędą się jednocześnie na lądzie, w powietrzu i na wodzie. Jednym z zawodników uczestniczących w tym sportowym widowisku będzie kielczanin Maciej Giemza.

Miejska plaża w Gdyni zamieni się w prawdziwy pustynny tor odwzorowujący warunki panujące podczas słynnego Rajdu Dakar. Nie zabraknie piaszczystych wydm oraz rywalizacji rajdówek, buggy, motocykli i ciężarówek.

- Niezmiernie cieszy nas, że podczas tegorocznej VERVA STREET RACING będziemy mogli pokazać swoje umiejętności na piachu. Rozgrzejemy gdyńską plażę do czerwoności, wyciskając z naszych pojazdów wszystko, co się da - powiedział Maciej Giemza, motocyklista ORLEN Team.

Z kolei na Skwerze Kościuszki urządzony zostanie specjalny tor uliczny. To właśnie w tym miejscu na kibiców czekał będzie Robert Kubica i jego partner z zespołu Williamsa Brytyjczyk George Russell. Efektowne pokazy driftu zaprezentuje Jakub Przygoński, mistrz Polski w tej specjalności.

Atrakcje w powietrzu zapewni motoparalotniarz Wojciech Bógdał, znany pilot samolotowy i szybowcowy Artur Kielak oraz słynna grupa akrobacyjna Żelazny. Na wodzie obserwować będzie można popisy łodzi Fountain 29 z potężnym silnikiem o mocy aż 600 KM.

VERVA STREET RACING w Gdyni odbędzie się 24 i 25 sierpnia.

Reklama