Na rowerach na chwałę Bożą

Data publikacji: 22.08.2019 14:29
Autor: Ewa Pociejowska-Gawęda / Kategoria: Wiadomości z regionu
VII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckie

VII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckie
Mnichów. 21.08.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

Ponad 500 pątników po nocnym odpoczynku w Mnichowie w gminie Jędrzejów, wyruszyli w dalszą trasę na Jasną Górę. Dziś przejechali 65 km, a kolejną noc spędzą w Lelowie i Drochlinie.

Jak mówi ksiądz Tomasz Biskup, kierownik pielgrzymki, kościół i parafia w Mnichowie są dla niego bardzo ważne, ponieważ był tam wikariuszem i tam narodziła się idea rowerowych pielgrzymek. Pomysł się spodobał i uzyskał błogosławieństwo św. p. biskupa Kazimierza Ryczana.

Na dzisiejszej trasie pielgrzymki znalazł się Węgleszyn, gdzie pątnicy mieli okazję wspomóc podopiecznych Domu Pomocy Społecznej, kupując na kiermaszu prace uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej. Jak mówi Aneta Winiarska-Syska, rzecznik pielgrzymki rowerowej, cykliści chcą po sobie zostawić ślad i wspomóc potrzebujące i uzdolnione osoby.

VII Rowerowa Pielgrzymka Diecezji KieleckieMnichów. 21.08.2019 / Fot. Ewa Pociejowska-Gawęda / Radio Kielce

- W tym roku zdecydowaliśmy, że chcemy po sobie zostawić ślad w Mnichowie skąd wywodzi się pielgrzymka - mówi Aneta Winiarska-Syska.

Uczestnicy VII Rowerowej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej są w wieku od 3 do 80 lat. Cykliści łącznie do pokonania mają ponad 200 kilometrów. Na Jasną Górę pielgrzymi dojadą jutro o godzinie 16.00.

Reklama