Kielce rowerową stolicy Polski? Każdy może pomóc zdobyć tytuł

Data publikacji: 22.08.2019 15:35
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Kielce. Infrastruktura rowerowa

Kielce. Infrastruktura rowerowa
22.08.2019 / Fot. Daria Pycia / Radio Kielce

Kielce dołączyły do 25 miast, które będą rywalizować o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Inicjatywę rozpoczął Urząd Miasta w Bydgoszczy. - To ma być bardziej zabawa niż rywalizacja - mówi Tomasz Zboch, pełnomocnik prezydenta do spraw infrastruktury rowerowej.

- Mamy promować komunikację rowerową, a przy okazji rywalizować ze sobą w liczbie przejechanych kilometrów. Jest wiele miast porównywalnych do Kielc. Fajnie będzie się porównać i porywalizować z ich mieszkańcami - zaznacza Tomasz Zboch.

Zmagania rozpoczną się 1. września i potrwają miesiąc. Wszyscy, niezależnie od wieku, wsiadając na rower i włączając aplikację „Rowerowa Stolica Polski” będą mogli zdobywać punkty dla swojego miasta.

Tomasz Zboch dodaje, że miasto planuje uatrakcyjnić wydarzenie i rozszerzyć aplikację o rywalizację szkół. Sprawiedliwy też jest system liczenia punktów.

- Liczba przejechanych kilometrów jest dzielona przez liczbę mieszkańców, co daje obiektywny wynik - mówi pełnomocnik.

Celem akcji jest, m.in., promocja turystyki rowerowej oraz wykorzystywanie roweru jako alternatywnego środka transportu, a także wdrażanie idei Smart City.

Reklama