Policjanci sprawdzają, czy dzieci będą bezpieczne

Data publikacji: 22.08.2019 15:40
Autor: Wiktor Dziarmaga / Kategoria: Wiadomości z regionu
Policyjna kontrola w rejonie SP nr 15 w Kielcach

Policyjna kontrola w rejonie SP nr 15 w Kielcach
Kielce. 22.08.2019 / Fot. Daria Pycia / Radio Kielce

Świętokrzyska policja sprawdza drogi w okolicach szkół żeby upewnić się, że dzieci będą bezpieczne po powrocie we wrześniu na zajęcia. Funkcjonariusze kontrolują m.in. oznakowanie przejść dla pieszych. Dziś byli w Szkole Podstawowej nr 15 im. Tadeusza Kościuszki przy ulicy Leszczyńskiej w Kielcach.

- Funkcjonariusze ruchu drogowego zwracają uwagę czy oznakowanie przejść dla pieszych jest widoczne, czy nie jest zabrudzone,  a także czy w okolicy szkoły nie są prowadzone remonty, albo głębokie wykopy. Do chwili obecnej możemy spokojnie potwierdzić, że wszystko wygląda prawidłowo. Uchybienia są drobne, czasem zdarza się, że znak drogowy jest zasłonięty przez gałęzie drzew, albo oznakowanie jest słabo widoczne, bo po prostu jest zabrudzone, ale wszystkie takie uchybienia są szybko usuwane przez zarządców dróg - zapewnia Karol Macek.

Newralgicznymi miejscami są także zatoczki autobusowe przy szkołach. Przez nieostrożność najmłodszych i nieuwagę kierowców dochodzi tam do wielu groźnych zdarzeń.

Policja sprawdza bezpieczeństwo przy SP nr 15 w Kielcach22.08.2019 / Fot. Wiktor Dziarmaga / Radio Kielce

- Nasze akcje prewencyjne będziemy prowadzić także na początku września. Od lat, wraz z pierwszym dzwonkiem rozpoczynamy działania „Bezpieczna droga do szkoły”. Wtedy pojawiamy się przy większości szkół w regionie, właśnie po to, by przypomnieć kierującym, że w tych miejscach jest większy ruch i należy tam zachować szczególność ostrożność – dodaje Karol Macek. 

Funkcjonariusz przypomina także, że oprócz tradycyjnej wyprawki szkolnej, rodzice powinni pamiętać o wyposażeniu dzieci w odblaski, dzięki którym po zmroku będą widoczne.

Reklama