Letni Raport Dnia ze Staszowa

Data publikacji: 23.08.2019 13:21 / Data aktualizacji: 23.08.2019 19:49
Autor: Robert Szumielewicz / Kategoria: Wiadomości z regionu
Staszów. Letni Raport Dnia. Na zdjęciu Leszek Kopeć - burmistrz Staszowa, Robert Szumielewicz - Radio Kielce

Staszów. Letni Raport Dnia. Na zdjęciu Leszek Kopeć - burmistrz Staszowa, Robert Szumielewicz - Radio Kielce
Staszów. 23.08.2019 / Fot. Krzysztof Bujnowicz / Radio Kielce

Raport Dnia w piątek dotarł do Staszowa. Nasze letnie studio rozłożyliśmy na Rynku przy zabytkowym, pochodzącym z XVIII wieku Ratuszu, który wybudował książę August Aleksander Czartoryski, ówczesny właściciel miasta. Obecnie mieści się tu Biblioteka Publiczna. Od soboty wznowi również działalność restauracja.

W niedługim czasie to miejsce może zyskać zupełnie inny wygląd. Odnowiony zostanie Ratusz i sam Rynek. Miasto złożyło wniosek o dofinansowanie inwestycji z pieniędzy unijnych. Leszek Kopeć, burmistrz Staszowa podkreślił, że starania o rewitalizację trwają od kilku lat. Teraz jednak jest już bardzo blisko pozyskania pieniędzy.

- Staszów oferuje również bardzo bogatą bazę sportowo-rekreacyjną. To m.in. boiska wielofunkcyjne, ścieżki rowerowe, czy kompleks wypoczynkowy w Golejowie - poinformowała Ewa Kondek, zastępca burmistrza.

Wkrótce Biblioteka Publiczna przeniesie się do nowej siedziby. Obecna, znajdująca się w Ratuszu, jest zbyt mała i wymaga remontu.

- W nowym budynku będą zdecydowanie lepsze warunki dla czytelników. Poza wypożyczalnią i czytelnią będzie też mediateka, wypożyczalnia filmów i kącik dla dzieci - mówiła Ewa Cygan, dyrektor biblioteki.

Nasze studio odwiedziła też grupa dzieci i młodzieży ze Staszowskiego Ośrodka Kultury biorąca udział w wakacyjnym projekcie, którego efektem będzie spektakl poświęcony tematyce legend staszowskich.

Podobne wiadomości
Reklama