Wielkie gwiazdy na Kadzielni. Drugi dzień Festiwalu na Pożegnanie Wakacji

Data publikacji: 25.08.2019 09:35 / Data aktualizacji: 25.08.2019 21:21
Autor: Iwona Murawska / Kategoria: Wiadomości z regionu
25.08.2019 Kielce. Amfiteatr na Kadzielni.  Festiwal na Pożegnanie Wakacji. Dzień drugi

25.08.2019 Kielce. Amfiteatr na Kadzielni. Festiwal na Pożegnanie Wakacji. Dzień drugi
Fot. Jarosław Kubalski / Radio Kielce

Sarsa, Enej, Cleo i Piotr Cugowski - między innymi ci artyści wystąpili w Amfiteatrze na Kadzielni podczas drugiego dnia festiwalu na pożegnanie wakacji. Przed kielecką publicznością zaśpiewali również: Roksana Węgiel, Lanberry oraz Gromee, a koncert rozpoczął występ Alvaro Soler, który z iście włoskim temperamentem porwał publiczność do zabawy.

Jak powiedziała pani Anna, która na koncert przyszła m.in. z 7-letnim synem Olkiem, Kadzielnia to wyjątkowe miejsce.

- Po raz kolejny przyszliśmy tu całą rodziną. Bawimy się bardzo dobrze, tu jest super atmosfera, a podśpiewujące obok nas osoby nastrajają nas bardzo optymistycznie - dodała pani Anna.

Amfiteatr, podobnie jak wczoraj podczas Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej, wypełniony jest po brzegi. Na widowni był komplet publiczności, a pierwsze osoby zaczęły tu przychodzić już kilka minut po godzinie 18.00.

Jak przyznał Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego, ponieważ koncert był na żywo transmitowany przez jedną z telewizji komercyjnych Kielce ponownie mogły zaistnieć na mapie artystycznej Polski. 

- Kadzielnia, to miejsce naprawdę piękne i szczególne. Te widowiska mają wyjątkową oprawę. Zawsze można też liczyć na publiczność, która stawia się w komplecie i żywo reaguje na kolejnych artystów pojawiających się na scenie. Kielce zaczynają konkurować z Opolem i Sopotem - dodał Andrzej Bętkowski.

Ubiegłoroczne transmisje telewizyjne - w ciągu dwóch dni - obejrzało łącznie prawie 5 mln widzów. 

Reklama