Wygrał w sądzie z gminą. Po kilku latach otrzyma odszkodowanie

Data publikacji: 26.08.2019 15:22
Autor: Daniel Lenart / Kategoria: Wiadomości z regionu

 
Fot.

Gmina Daleszyce przegrała z Dariuszem Pabianem, niedoszłym dyrektorem szkoły w Niestachowie. Dariusz Pabian w 2015 wygrał konkurs na kierowanie placówką, ale burmistrz Dariusz Meresiński konkurs unieważnił. Dariusz Pabian zaskarżył tę decyzję i wygrał przed sądem.

Po kilku latach wystąpił też o odszkodowanie. Kilka dni temu zapadł wyrok.

- Zgodnie z wyrokiem Sądu Rejonowego w Kielcach mam otrzymać odszkodowanie w wysokości 48 tysięcy złotych plus 6 tysięcy złotych kosztów sądowych - informuje niedoszły dyrektor szkoły w Niestachowie.

Dariusz Meresiński, burmistrz Daleszyc twierdzi, że o wyroku nic nie wie. Jak tłumaczy do gminy nie dotarło pismo z sądu informujące o terminie rozprawy.

Dariusz Pabian, nie ukrywa, że spodziewa się apelacji ze strony gminy. Ale jak mówi jest pewien, że wyrok sądu drugiej instancji również będzie dla niego pozytywny.

- Dla mnie najważniejszy jest ten wyrok sprzed kilku dni. Otwiera mi furtkę do kolejnych roszczeń. W sądzie jest już kolejny pozew przeciw gminie Daleszyce, w którym domagam się kolejnych prawie 80 tysięcy złotych odszkodowania. Nie ma jeszcze terminu rozprawy, ale myślę, że będzie niebawem bowiem na jego ustalenie czekam już około pół roku - mówi Dariusz Pabian.

W Sądzie Rejonowym w Kielcach trwa ponadto sprawa dotycząca ukarania Dariusza Meresińskiego. Wnioskowała o to Państwowa Inspekcja Pracy w Kielcach. Powodem jest niewykonanie przez burmistrza wyroku Sądu Okręgowego w Kielcach z 2017 roku, który nakazał mu powierzenie Dariuszowi Pabianowi obowiązków dyrektora szkoły w Niestachowie.

Reklama