Pożar w DPS. Jedna osoba nie żyje

Data publikacji: 27.08.2019 10:31 / Data aktualizacji: 27.08.2019 12:26
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
Ostrowiec Świętokrzyski. Budynek DPS-u przy ulicy Długiej

Ostrowiec Świętokrzyski. Budynek DPS-u przy ulicy Długiej
Ostrowiec Świętokrzyski. 27.08.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

Jedna osoba spłonęła w pożarze, do którego doszło po godzinie 9:00 w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Długiej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Pożar jest już opanowany - mówi kapitan Sebastian Klaus z ostrowieckiej straży.

Jak dodaje, przypuszczalnie doszło do podpalenia, jednak to prokuratura będzie musiała wyjaśniać okoliczności tego zdarzenia.

- Nadpalona została trzecia kondygnacja. Największe straty są w pokoju, gdzie znaleźliśmy zwęglone zwłoki - informuje kapitan Sebastian Klaus.

W akcji uczestniczyło 8 jednostek z 22 strażakami. Na miejsce przyjechał prokurator. Z nieoficjalnych informacji wynika, że ponad 60-letni mężczyzna, który zginął prawdopodobnie dokonał samospalenia.

Dyrektor DPS Karolina Nowak informuje, że pożar rozprzestrzenił się bardzo szybko. Były wstępne rozmowy o stanie budynku z inspektorami nadzoru budowlanego.

- W tym momencie mamy zadymione całe piętro. Większych zniszczeń konstrukcyjnych obecnie nie widać. Panowie z nadzoru przygotowują protokół, ale z ustnych zapewnień wynika, że budynek będzie wyłączony z użytkowania do momentu sprawdzenia instalacji elektrycznej - informuje Karolina Nowak.

Jak dodaje, pozostałe piętra mogą być później dopuszczone do użytku, ale ta decyzja zapadnie po otrzymaniu protokołu. Wcześniej sprawdzony będzie jeszcze strop i dach. 24 pensjonariuszy budynku przy ulicy Długiej zostało szybko ewakuowanych. Pomoc zadeklarował DPS na osiedlu Słonecznym, który przekazał łóżka. Do momentu wyjaśnienia sprawy pensjonariusze będą mieszkać w budynku głównym DPS przy ulicy Grabowieckiej.

Reklama