„PiS-bus” ruszył w trasę po województwie

Data publikacji: 27.08.2019 13:52 / Data aktualizacji: 27.08.2019 21:55
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
Prezentacja

Prezentacja "PiS-busa". Na zdjęciu od lewej: Maksymilian Ślusarczyk - mecenas, Marek Kwitek – poseł, Michał Cieślak – poseł, Krzysztof Lipiec - poseł PiS, Anna Krupka - wiceminister sportu i turystyki, Krzysztof Słoń - senator, Bogdan Latosiński – poseł PiS, Patrycja Iwańska-Bęben
Kielce. 27.08.2019 / Fot. Wiktor Taszłow / Radio Kielce

Przedstawiciele świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości rozpoczęli kolejny etap kampanii wyborczej do parlamentu. Dziś kandydaci ugrupowania wyruszyli z Kielc specjalnym „PiS-busem”, aby spotykać się i rozmawiać z mieszkańcami województwa.

Jak podkreśla poseł Krzysztof Lipiec, prezes świętokrzyskiego Prawa i Sprawiedliwości, ugrupowanie zakończyło już zbieranie podpisów poparcia pod listą kandydatów w jesiennych wyborach.

- W skali kraju Prawo i Sprawiedliwość zebrało ponad pół miliona podpisów pod listami poparcia do Sejmu. Dobry wynik mamy także w województwie świętokrzyskim. W ciągu zaledwie tygodnia, lista kandydatów ugrupowania, zebrała 26 tysięcy podpisów. To bardzo dobre osiągnięcie. Natomiast jutro oficjalnie zarejestrujemy w biurze wyborczym nasze listy, a także kandydatów - dodaje Krzysztof Lipiec.

Anna Krupka wiceminister sportu i turystyki zaznacza, że świętokrzyscy przedstawicie Prawa i Sprawiedliwości podczas rozmów z mieszkańcami regionu będą chcieli zaprezentować dotychczasowe osiągnięcia czterech lat rządu Zjednoczonej Prawicy.

- Chcemy wysłuchać opinii i głosów mieszkańców, o tym co udało się zrealizować, a także o tym, co należy zrobić w przyszłej kadencji. Wzorem premiera Mateusza Morawieckiego, który wyruszył w Polskę rozmawiać z Polakami, także my inaugurujemy dziś naszą akcję. Będziemy rozmawiać z mieszkańcami regionu, w którym rząd PiS cieszy się bardzo dużym poparciem. Liczymy na owocne rozmowy - mówiła Anna Krupka.

Zdaniem posła Michała Cieślaka, spotkania z mieszkańcami to okazja do przedstawienia priorytetów rządu na przyszłą kadencję parlamentu.

- Będziemy bardzo poważnie pracować nad uzyskaniem reparacji wojennych. Mamy dokładnie oszacowane koszty i analizy wykonane przez parlamentarny zespół do badania strat wojennych, które przekroczyły 850 miliardów euro. Chcemy także bardzo poważnie porozmawiać o pracach nad nowymi założeniami ubezpieczeń rolnych - dodaje Michał Cieślak.

Senator Krzysztof Słoń, zaznacza, że atutem obozu Prawa i Sprawiedliwości jest wiarygodność i sumienna realizacja składanych obietnic.

- Od października, po raz pierwszy w historii, grupa ponad 850 tysięcy dorosłych Polaków, niezdolnych do samodzielnej egzystencji będzie mogła ubiegać się o dodatek 500 plus, umożliwiający poprawę swojego losu i zapewnienie niezbędnych codziennych potrzeb. Jest to tylko niewielki wycinek programów społecznych, które rząd PiS zapowiada i realizuje z myślą o Polakach - dodaje Krzysztof Słoń.

Zdaniem posła Bogdana Latosińskiego, obóz Zjednoczonej Prawicy może pochwalić się m.in. skuteczną walką o poprawę praw pracowniczych, jak również ograniczanie białych plam komunikacyjnych.

- Za wdrożenie tego programu odpowiadają samorządy, jednak w pierwszym etapie wdrażania tego programu część samorządów zwłaszcza zarządzanych przez PO i PSL podeszły do tej kwestii politycznie i nie były zaangażowane w projekt. Mam jednak nadzieję, że jako parlamentarzyści cały czas będziemy skutecznie lobbować także w kolejnej kadencji na rzecz wdrażania tego programu - dodaje Bogdan Latosiński.

Poseł Marek Kwitek zaznacza, że ważnym elementem rozmów z mieszkańcami regionu będą kwestie związane z nową perspektywą unijnego budżetu, który przekłada się bezpośrednio między innymi na sytuację w rolnictwie.

- Polscy rolnicy, aby móc konkurować na rynku europejskim, a także światowym muszą spełniać rygorystyczne warunki. Mimo, że wciąż mamy niższe dopłaty bezpośrednie od innych państw UE, a także pomoc państwa nie jest tak wysoka, jak w państwach zachodnich, eksport naszej rodzimej żywności, sięgnie 30 miliardów euro. Świadczy to o tym, że potrafimy produkować zdrową, wysokiej jakości żywność, która zdobywa uznanie także za granicą - dodaje Marek Kwitek.

W spotkaniach z mieszkańcami świętokrzyskiego biorą udział także osoby, które ubiegają się o mandat w Sejmie. Patrycja Iwańska-Bęben - przewodnicząca Forum Młodych PiS w regionie zaznacza, że będzie chciała zachęcić swoich rówieśników do aktywnego uczestnictwa w życiu politycznym regionu i kraju. Zdaniem kieleckiej radnej Moniki Słoniewskiej mieszkańcy doceniają efekty programów społecznych wprowadzonych przez Prawo i Sprawiedliwość, dzięki którym jakość życia uległa zdecydowanej poprawie. Maksymilian Ślusarczyk dodaje, że mieszkańcy doceniają także podejmowane przez Prawo i Sprawiedliwość kwestie związane z obniżeniem podatku i reformą wymiaru sprawiedliwości.

Dziś „PiS-bus” odwiedził także Ostrowiec Świętokrzyski, Opatów, Staszów, Sandomierz i Kazimierzę Wielką. Akcja będzie kontynuowana również w środę, kiedy kandydaci Prawa i Sprawiedliwości spotkają się z mieszkańcami m.in. Pińczowa, Jędrzejowa, Końskich i Starachowic.

PRZYSTANKI „PIS-BUSA”

środa - 28 sierpnia
- godz. 9.00 Busko-Zdrój - ul. Stawowa (targowisko miejskie);
- godz. 10.00 Pińczów - Rynek;
- godz. 11.30 Jędrzejów - Rynek;
- godz. 13.00 Włoszczowa - Plac Wolności (Rynek);
- godz. 14.30 Końskie - plac przy Urzędzie Miejskim;
- godz. 16.00 Skarżysko-Kamienna - ul. Sokola (na przeciwko dworca PKP);
- godz. 17.30 Starachowice - al. Armii Krajowej (plac pod skałkami).

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

„PiS-bus” w Ostrowcu. Mówiono o modernizacji linii kolejowej nr 25

„PiS-bus” w Sandomierzu. Jesienią decyzja w sprawie budowy Lwowskiej bis

Obwodnica, S74 i propozycje dla rolnictwa - do Opatowa zajechał „PiS-bus”

Przedstawiciele PiS w Kazimierzy: zmniejszyła się skala ubóstwa

Reklama