Lewica wyparła się Henryka Milcarza

Data publikacji: 27.08.2019 16:37
Autor: Michał Kita / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.08.2019. Kielce. Konferencja Lewicy. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Szejna - SLD, Piotr Kasperkiewicz, Paulina Piechna-Więckiewicz - Wiosna, Ewa Koper - SLD, Jan Klamczyński - bezpartyjny, SLD i Alicja Lisiak - Razem

27.08.2019. Kielce. Konferencja Lewicy. Na zdjęciu (od lewej): Andrzej Szejna - SLD, Piotr Kasperkiewicz, Paulina Piechna-Więckiewicz - Wiosna, Ewa Koper - SLD, Jan Klamczyński - bezpartyjny, SLD i Alicja Lisiak - Razem
27.08.2019 / Fot. Michał Kita / Radio Kielce

Świętokrzyska Lewica przedstawiła kandydatów w jesiennych wyborach parlamentarnych. Zgodnie z przewidywaniami na liście nie znalazł się Henryk Milcarz, radny sejmiku województwa świętokrzyskiego z Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Jak tłumaczył podczas wtorkowej konferencji prasowej Andrzej Szejna, przewodniczący SLD w regionie, brak na listach Henryka Milcarza, to konsekwencja jego nielojalności względem swojego ugrupowania i zabieganie o miejsce na listach Koalicji Obywatelskiej. Przypomnijmy, radny SLD znalazł się na wstępnej liście wyborczej Koalicji Obywatelskiej, jednak po uzgodnieniach z centralą PO, na ostatecznej liście zabrakło jego nazwiska.

- Ta decyzja dzisiaj ma swoje konsekwencje. Nie widzę, żadnego uzasadnienia, aby na liście Lewicy znaleźli się ludzie, którzy idą ręka w rękę z tymi, którzy nas nie tylko krytykują, ale i rozbijają Lewicę. Gdyby Henryk Milcarz złożył samokrytykę, stwierdził, że popełnił błąd, prawdopodobnie mógłbym go wziąć pod uwagę - podkreśla Andrzej Szejna.

Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w województwie zaznacza jednak, że sam nie zamierza usuwać Henryka Milcarza ze struktur ugrupowania w regionie.

- Henryk Milcarz sam się usunął z grona przyjaciół Lewicy. Mamy przecież partię Wiosna, partię Razem, nasze drogi często się rozchodziły, ale żaden z członków z tych ugrupowań, nie wpadł na pomysł, aby startować z PiS czy z PO. Nagle jednak Henryk Milcarz wpadł na pomysł, żeby startować z Platformy Obywatelskiej i ten pomysł go skreślił. On sam siebie skreślił. Dla mnie temat jest zamknięty. To nie ja to robię, to on się skreślił i mówię to z żalem, ale muszą to być poważne decyzje. Jesteśmy poważnym ugrupowaniem - powiedział.

W rozmowie z Radiem Kielce, Henryk Milcarz stwierdził, że nie chce komentować słów i wypowiedzi Andrzeja Szejny. Jak zaznaczył, w najbliższym czasie nie będzie wydawał oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Członkowie Lewicy liczą na uzyskanie kilkunastoprocentowego poparcia w jesiennych wyborach parlamentarnych i zdobycie przynajmniej dwóch mandatów województwie świętokrzyskim.

PEŁNA LISTA LEWICY W WYBORACH DO SEJMU W WOJEWÓDZTWIE ŚWIĘTOKRZYSKIM

 1. Andrzej Szejna - SLD
 2. Paulina Piechna-Więckiewicz - Wiosna
 3. Aron Pietruszka - Razem
 4. Iwona Wielgus - Wiosna
 5. Jan Gajda - SLD
 6. Marcin Chłodnicki - SLD
 7. Alicja Lisiak - Razem
 8. Bogdan Chabik - SLD
 9. Małgorzata Winiarczyk-Kossakowska - Wiosna
 10. Józef Grabowski - SLD
 11. Arkadiusz Chyła - Razem
 12. Anna Lisowska - Stowarzyszenie Polityka dla Was
 13. Adam Bieluń - Wiosna
 14. Bogusława Długosz - StPdW
 15. Stanislaw Karpiński - SLD
 16. Anna Mantel-Walkiewicz - StPdW
 17. Halina Kosecka - SLD
 18. Krzysztof Arendarski - Razem
 19. Irena Kowalczyk-Kwiecien - SLD
 20. Jacek Krupa - StPdW
 21. Iga Komar - Razem
 22. Sławomir Blicharski - StPdW
 23. Piotr Kasperkiewicz - bezpartyjny
 24. Agata Pawłowska - SLD
 25. Anna Mantel-Walkiewicz - StPdW
 26. Ewa Koper - SLD
 27. Marlena Zimnicka - StwPdW
 28. Izabela Olszewska - SLD
 29. Krzysztof Malinowski - SLD
 30. Jan Klamczyński - bezpartyjny, SLD
Reklama