„PiS-bus” w Ostrowcu. Mówiono o modernizacji linii kolejowej nr 25

Data publikacji: 27.08.2019 19:03
Autor: Emilia Sitarska / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.08.2019. Ostrowiec Świętokrzyski. PiS-bus z wizytą. Na zdjęciu (od lewej): Marek Kwitek - poseł, Jarosław Rusiecki - senator, Andrzej Kryj - poseł, Michał Cieślak - poseł i Dorota Stępień-Zając

27.08.2019. Ostrowiec Świętokrzyski. PiS-bus z wizytą. Na zdjęciu (od lewej): Marek Kwitek - poseł, Jarosław Rusiecki - senator, Andrzej Kryj - poseł, Michał Cieślak - poseł i Dorota Stępień-Zając
27.08.2019 / Fot. Emilia Sitarska / Radio Kielce

- Chcemy naszą wiarygodność dalej podtrzymywać - mówił senator Jarosław Rusiecki, który wraz z innymi działaczami i parlamentarzystami PiS zajechał do Ostrowca Świętokrzyskiego „PiS-busem”.

Senator Jarosław Rusiecki podkreśla, że PiS przygotowuje się solidnie do wyborów, stąd spotkania z mieszkańcami, którzy zgłaszają parlamentarzystom swoje pomysły i bolączki. Głos Polaków pomaga też pisać program wyborczy, który zostanie zaprezentowany za dwa tygodnie. Ostrowiecki parlamentarzysta podkreśla, że rząd w ostatniej kadencji skupiony był m.in. na rodzinie, ale nie tylko. To też szereg inwestycji, które mają wspierać gospodarkę.

- Nigdy nie było takich nakładów na rozwój infrastruktury, gospodarczy czy społeczny - mówi Jarosław Rusiecki. Przypomina, że modernizowana jest linia kolejowa nr 25 od Skarżyska przez Starachowice, Ostrowiec aż do Sandomierza. To także odbudowa linii gazowniczej, która wiedzie od Sandomierza, przez Jakubowice do Ostrowca i dalej.

Jak dodaje senator, trwa przetarg na wybudowanie piątej części obwodnicy Ostrowca Świętokrzyskiego. Wkrótce w mieście również ruszy inwestycja, która polega na wybudowaniu placówki dla Polskiej Spółki Gazownictwa.

- Razem z posłem Andrzejem Kryjem staraliśmy się o to, aby zlikwidowaną placówkę PSG w Ostrowcu Świętokrzyskim przez PO i PSL odbudować. Już wkrótce wyłoniony zostanie wykonawca i mieszkańcy wkrótce będą mogli korzystać z tej placówki - informuje Jarosław Rusiecki.

Mieszkający także w Ostrowcu poseł Andrzej Kryj stwierdził, że ostatnie 4 lata to dobry czas dla Polski, ale także dla lokalnych społeczności, powiatów i gmin.

- Polska to państwo, które potrafi zabrać głos w ważnych sprawach na arenie międzynarodowej, a w kraju potrafi zatroszczyć się o Polaków - mówi. Wymienia także lokalne inicjatywy.

- Dzięki temu, że rządzi PiS i w polskim parlamencie wybrzmiewa głos świętokrzyskich parlamentarzystów, pojawiły się środki dla ostrowieckiego szpitala na remont oddziału neurologii, doposażenie szpitala, na remont sterylizatorni - informuje Andrzej Kryj. Dodaje, że promował Krzemionki w Sejmie za pomocą wystawy. Dziś ten zabytek wpisany jest na listę UNESCO.

- Ogromne poparcie dla PiS wynika z tego, że Polacy widzą rozwój gospodarczy -  mówi poseł Marek Kwitek. Jak dodaje, rząd PiS zadbał o zrównoważony rozwój, większą uwagę skupił także na mniejszych miejscowościach.

- Aby efekty tego wzrostu gospodarczego trafiały do mieszkańców miast i wsi, a nie tylko do tych bogatszych. Ten program poprzedników dotyczący inwestowania w aglomeracje się nie sprawdził, bo prowincja przez to się nie rozwija. My stawiamy na zrównoważony rozwój i te efekty już są widoczne - mówi Marek Kwitek. Podkreśla też, że w ostatnim czasie pojawiły się dwie bardzo dobre wiadomości. Pierwsza dotyczy zrównoważonego budżetu państwa, a druga objęcia stanowiska komisarza ds. rolnictwa zostanie objęta przez Janusza Wojciechowskiego.

- Podróż członków PiS po regionie ma za zadanie przypomnieć także, że od 1 lipca rodzice mogą otrzymać 500 plus na pierwsze dziecko - mówi poseł Michał Cieślak. Dodaje, że ważne jest to, co będzie czekać w przyszłej kadencji.

- Czeka nas temat reparacji wojennych. To ogromna kwota, która sięga ponad 850 miliardów euro. Temat trzynastej emerytury to priorytet dla premiera Morawieckiego, aby zapisana była ustawowo - informuje poseł Michał Cieślak.

Kolejna kadencja będzie nakierowana na seniorów, którzy w 2020 roku mają doczekać się waloryzacji rent i emerytur na wyższym poziomie.

- Na zasadzie kwotowo-procentowej, czyli żeby emeryci z niższymi emeryturami uzyskiwali najwyższą waloryzację, aby za jakiś czas emerytury były na tym samym poziomie - tłumaczy Michał Cieślak.

O mandat posła ziemi świętokrzyskiej stara się radna sejmiku Magdalena Zieleń. Jak mówi, rząd premiera Morawieckiego dotrzymał słowa w mijającej kadencji.

- Rząd pokazuje, że dba o wszystkie grupy społeczne, ten rząd jest gwarantem stabilnego dalszego rozwoju Polski, a ja jako samorządowiec z 20-letnim stażem chciałabym uczestniczyć bezpośrednio w zmianach i pilnować, aby szły w dobrym kierunku - mówi Magdalena Zieleń.

Dorota Stępień-Zając, która także ubiega się o mandat uważa, że rząd dotrzymuje słowa.  

- Wiele można powiedzieć o działaniach naszego rządu, ale ważne jest to, aby politycy pokazali, że umieją dotrzymać słowa, dlatego prosimy o głos na Prawo i Sprawiedliwość 13 października - mówi Dorota Stępień-Zając.

„PiS-bus” dotrze do każdego powiatu w ciągu dwóch dni.

PRZYSTANKI „PIS-BUSA”

środa - 28 sierpnia
- godz. 9.00 Busko-Zdrój - ul. Stawowa (targowisko miejskie);
- godz. 10.00 Pińczów - Rynek;
- godz. 11.30 Jędrzejów - Rynek;
- godz. 13.00 Włoszczowa - Plac Wolności (Rynek);
- godz. 14.30 Końskie - plac przy Urzędzie Miejskim;
- godz. 16.00 Skarżysko-Kamienna - ul. Sokola (na przeciwko dworca PKP);
- godz. 17.30 Starachowice - al. Armii Krajowej (plac pod skałkami).

Reklama