„PiS-bus” w Sandomierzu. Jesienią decyzja w sprawie budowy Lwowskiej bis

Data publikacji: 27.08.2019 19:50
Autor: Grażyna Szlęzak-Wójcik / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.08.2019. Sandomierz. PiS-bus z wizytą. Na zdjęciu (od prawej): Jarosław Rusiecki - senator, Maria Zuba - poseł, Krzysztof Lipiec - poseł, Marek Kwitek - poseł

27.08.2019. Sandomierz. PiS-bus z wizytą. Na zdjęciu (od prawej): Jarosław Rusiecki - senator, Maria Zuba - poseł, Krzysztof Lipiec - poseł, Marek Kwitek - poseł
27.08.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

„PiS-bus” przyjechał do Sandomierza. Przy Galerii Królewskiej parlamentarzyści i kandydaci na posłów i senatorów mówili o dokonaniach rządu oraz o planach na następną kadencję. Poseł Marek Kwitek jako jeden ze znaczących sukcesów wymienił przyśpieszenie prac nad powstaniem drogi S74.

- Naprawiamy błędy poprzedników, którzy zmarnowali czas i pieniądze, ponieważ wygasły decyzje środowiskowe, o które trzeba było ponownie się starać i je sfinansować. Jesienią będą kolejne ważne fakty dotyczące poprawy infrastruktury komunikacyjnej. Czyli decyzja środowiskowa w sprawie budowy ulicy Lwowskiej bis w Sandomierzu i remontu starego mostu na ciągu drogi krajowej nr 77 - powiedział poseł Kwitek.

Przypomniał, że w mijającej kadencji stare miasto w Sandomierzu stało się pomnikiem historii, co ułatwia pozyskiwanie pieniędzy na remont zabytków. Mówiąc o bieżącej sytuacji poseł Kwitek podkreślał, że po raz pierwszy Polska będzie mieć zrównoważony budżet, bez deficytu, nad czym pracuje Rada Ministrów, a Janusz Wojciechowski prawdopodobnie zostanie unijnym komisarzem ds. rolnictwa.

- Dla rolników z województwa świętokrzyskiego ma to ogromne znaczenie, ponieważ trzeba m.in. dokończyć walkę o zrównanie dopłat - dodał Marek Kwitek.

O sprawach rolniczych mówił także poseł Porozumienia Michał Cieślak, który powiedział, że w nowej kadencji duży nacisk położony zostanie na wprowadzenie korzystnych dla rolników zmian dotyczących ubezpieczeń upraw.

- Miałyby one polegać na tym, aby przede wszystkim były niedrogie, aby takie ubezpieczenie skupiało wszystkie ryzyka i aby wypłata z tych ubezpieczeń w całości rekompensowała straty poniesione przez rolników i sadowników - stwierdził poseł Cieślak.

Dodał, że kolejna kadencja będzie też pracą nad reparacjami. Zespół parlamentarny oszacował, że państwo niemieckie powinno zwrócić Polsce 850 mld euro za zniszczenia dokonane podczas II wojny światowej. Poseł Cieślak stwierdził, że ważne jest również to, że w Sandomierzu udało się ocalić wyższą uczelnię. Decyzją ministra nauki i szkolnictwa wyższego PWSZ nie została zlikwidowana tylko stała się wydziałem zamiejscowym Uniwersytetu Jana Kochanowskiego, dzięki czemu Sandomierz będzie się rozwijał także jako miasto uniwersyteckie.

Poseł PiS Maria Zuba przypomniała sukcesy gospodarcze rządu. Na początku kadencji bezrobocie w Polsce wynosiło 9,8 procent, a obecnie jest na poziomie 5,6 procent.

- W województwie świętokrzyskim w tym czasie bezrobocie spadło z 12,5 procent do 7,6 procent. Polska należy do grona czterech państw, w których jest najwyższy wzrost gospodarczy. Wynosi on 4,4 procent podczas gdy w Niemczech 0,4 procent - dodała posłanka.

27.08.2019. Sandomierz. PiS-bus z wizytą27.08.2019 / Fot. Grażyna Szlęzak-Wójcik / Radio Kielce

Podkreślała dobrą, konstruktywną współpracę z mieszkańcami i samorządami, dzięki czemu można mówić o rozwoju. Zachęcała do głosowania na listę PiS, aby można było kontynuować dobry czas dla Polski i Polaków.

Lider świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości poseł Krzysztof Lipiec apelował do opozycji politycznej, aby wreszcie wzięła się do roboty i prowadziła kampanię na merytorycznym poziomie, z własnym programem.

- My wychodzimy do ludzi z dobrym słowem, rozmawiamy, rozdajemy gazetki i ulotki, a przede wszystkim słuchamy. Weźcie z nas przykład - stwierdził poseł Lipiec.

Zaprosił do publicznej debaty oponentów politycznych. Zarzucił im, że sieją nieprawdę, mówiąc, że PiS chce zlikwidować, albo pomniejszyć województwo świętokrzyskie. Zapewnił, że nie ma takiej opcji.

Do politycznej konkurencji odniósł się również senator PiS Jarosław Rusiecki, który powiedział, że w wyborach do Parlamentu Europejskiego opozycja poniosła klęskę, ponieważ cały wysiłek skierowała na to, aby budować formację, którą można nazwać „anty-PiS”.

- Ich jedyny program to być przeciwko nam, nie dajmy się okłamać, jedyną formacją programową jest Prawo i Sprawiedliwość, które od 4 lat razem z naszymi rodakami realizuje program dobrej zmiany. Stwórzmy wspólnie biało-czerwoną drużynę, która będzie pracować na rzecz ojczyzny i każdego Polaka - mówił senator Rusiecki.

Podczas spotkania przy „PiS-busie” zaprezentowały się także kandydatki do Sejmu startujące z listy PiS: Patrycja Iwańska-Bęben, Monika Słoniewska i Dorota Stępień-Zając.

W środę zaplanowano spotkania w Busku-Zdroju, Pińczowie, Jędrzejowie, Włoszczowie, Końskich, Skarżysku- Kamiennej i Starachowicach.

PRZYSTANKI „PIS-BUSA”

środa - 28 sierpnia
- godz. 9.00 Busko-Zdrój - ul. Stawowa (targowisko miejskie);
- godz. 10.00 Pińczów - Rynek;
- godz. 11.30 Jędrzejów - Rynek;
- godz. 13.00 Włoszczowa - Plac Wolności (Rynek);
- godz. 14.30 Końskie - plac przy Urzędzie Miejskim;
- godz. 16.00 Skarżysko-Kamienna - ul. Sokola (na przeciwko dworca PKP);
- godz. 17.30 Starachowice - al. Armii Krajowej (plac pod skałkami).

Reklama