Przedstawiciele PiS w Kazimierzy: zmniejszyła się skala ubóstwa

Data publikacji: 27.08.2019 21:52
Autor: Marta Gajda / Kategoria: Wiadomości z regionu
27.08.2019. Kazimierza Wielka. PiS-bus z wizytą. Na zdjęciu (od lewej): Jarosław Miszczyk – radny Rady Powiatu Kazimierskiego PiS, Patrycja Iwańska-Bęben, Monika Słoniewska - radna Rady Miasta Kielce, Krzysztof Lipiec - poseł, Maria Zuba - poseł, Hubert Przybyszewski, Michał Cieślak - poseł

27.08.2019. Kazimierza Wielka. PiS-bus z wizytą. Na zdjęciu (od lewej): Jarosław Miszczyk – radny Rady Powiatu Kazimierskiego PiS, Patrycja Iwańska-Bęben, Monika Słoniewska - radna Rady Miasta Kielce, Krzysztof Lipiec - poseł, Maria Zuba - poseł, Hubert Przybyszewski, Michał Cieślak - poseł
27.08.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości spotkali się we wtorek z mieszkańcami Kazimierzy Wielkiej. Również tam dojechał specjalny „PiS-bus”. Na Rynku politycy tego ugrupowania, zaprezentowali kolejnego kandydata w jesiennych wyborach.

Głównym kandydatem ugrupowania reprezentującego region kazimierski, który będzie się ubiegał o mandat posła jest 37-letni Hubert Przybyszewski - prawnik, księgarz, przedsiębiorca. Jak podkreślił, rząd PiS w kończącej się kadencji zatroszczył się o rodzinę. O to, żeby polskie rodziny miały środki finansowe na najpotrzebniejsze rzeczy. - I to widać - powiedział.

- Widzę jak z miesiąca na miesiąc ci sami ludzie są lepiej ubrani, inaczej traktują życie. Nie wolno zaprzepaścić tego programu, tego, co do tej pory zrobiło PiS. Musimy utrzymać to, co udało nam się zbudować i dalej kontynuować naszą politykę - zaznacza Hubert Przybyszewski.

27.08.2019. Kazimierza Wielka. PiS-bus z wizytą27.08.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

Poseł Krzysztof Lipiec, szef świętokrzyskich struktur Prawa i Sprawiedliwości podkreślił, że powiat kazimierski jest regionem, w którym dominuje rolnictwo. Poseł przypomniał głównie o tzw. Planie dla wsi, czyli o kolejnej edycji świętokrzyskiego projektu pn. „Polska - Ziemia”. Mówił o cenach referencyjnych, poniżej których rolnik nie będzie musiał sprzedawać swoich produktów, a żaden z pośredników nie będzie mógł nic wymusić, a nad wszystkim będzie czuwał Urząd Konkurencji i Konsumenta.

Poseł zaznaczył, że oprócz tego rząd przyjął bardzo dobry program dotyczący ubezpieczeń. Jak mówi, na ten cel rząd wyasygnuje kwotę 630 milionów złotych. Dzięki tym środkom rolnicy, którzy będą chcieli ubezpieczyć swoje uprawy przed różnymi klęskami żywiołowymi, uzyskają wsparcie.

- Ostatnio mieliśmy do czynienia z suszą i z nawalnymi deszczami, szczególnie odczuli to rolnicy powiatu kazimierskiego. W całej Polsce ma być ubezpieczonych 5 milionów hektarów oraz gospodarstwa rolne, w których jest hodowla bydła czy też u gospodarzy, którzy zajmują się produkcją mięsną, związaną z przetwarzaniem wieprzowiny na skalę 200 milionów zwierząt - mówi poseł.

Jak dodaje, w ubiegłym roku rząd PiS wydał ponad 2,5 miliarda złotych na walkę z suszą.

- Nie tak dawno został również ogłoszony program „Stop Suszy”, który dotyczy tzw. programów retencyjnych. Również na tego typu inwestycje będzie wparcie - zaznacza.

- Rzecz dotyczy zbiorników retencyjnych. Będziemy czynić starania, aby zakupić urządzenia tzw. hydrotechniczne, za pomocą których będzie zatrzymywana woda. W całej Polsce ma być takich zbiorników 150. Zauważyłem, że już kazimierscy gospodarze mają urządzenia, które w czasie suszy nawadniają glebę. Tego typu inwestycje będą również miały wsparcie finansowe - zaznacza poseł.

27.08.2019. Kazimierza Wielka. PiS-bus z wizytą27.08.2019 / Fot. Marta Gajda / Radio Kielce

- Kazimierza Wielka ma ogromny potencjał i możliwości. Powinna bardzo dużo korzystać i czerpać z dóbr uzdrowiskowych, które posiada - mówi z kolei poseł Michał Cieślak.

Jak dodaje, rozpoczął już prace nad powołaniem tzw. silnego mikroregionu, który będzie się nazywał „Ponidzie - Zdrój”. Jak mówi, zamierza to kontynuować w przyszłej kadencji. Poseł dodaje, że bardzo dobrze rozwija się turystyka uzdrowiskowa. Ludzie starsi częściej podróżują i chcą korzystać z tych usług tak, by dbać o swoje zdrowie.

- Wszystkie gminy, miasta, cały region będzie korzystał z tego potencjału, jakim jest możliwość posiadania uzdrowisk i posiadania regionu uzdrowiskowego, tak aby móc się rozwijać pod kątem usług, przedsięwzięć w uzdrowiskowym kierunkiem rozwoju tego regionu - mówi Michał Cieślak.

Jarosław Miszczyk, radny Rady Powiatu Kazimierskiego z PiS poinformował, że ugrupowanie zakończyło już zbieranie podpisów poparcia pod listą kandydatów w jesiennych wyborach również w Kazimierzy Wielkiej. W tydzień uzbierano ponad 2 tysiące podpisów. Jak dodaje, kandydaci PiS to ludzie odważni, którzy nie boją się wyzwań, mają pomysły zarówno na Polskę, jak i na swoją małą ojczyznę.

- To ludzie doświadczeni, poradzą sobie z wyzwaniem, które stanęło przed nimi, obronią zasady etyki chrześcijańskiej. Ci kandydaci zadbają o dobrą Polskę, sprawiedliwą uczciwą i etyczną - dodaje.

Akcja będzie kontynuowana również w środę. Kandydaci Prawa i Sprawiedliwości spotkają się z mieszkańcami m.in. Pińczowa, Buska-Zdroju, Jędrzejowa, Końskich i Starachowic.

PRZYSTANKI „PIS-BUSA”

środa - 28 sierpnia
- godz. 9.00 Busko-Zdrój - ul. Stawowa (targowisko miejskie);
- godz. 10.00 Pińczów - Rynek;
- godz. 11.30 Jędrzejów - Rynek;
- godz. 13.00 Włoszczowa - Plac Wolności (Rynek);
- godz. 14.30 Końskie - plac przy Urzędzie Miejskim;
- godz. 16.00 Skarżysko-Kamienna - ul. Sokola (na przeciwko dworca PKP);
- godz. 17.30 Starachowice - al. Armii Krajowej (plac pod skałkami).

Reklama